Awans kościerskich szczypiornistek w Pucharze Polski [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

MACIEJ WAJER
Zawodniczki UKS PCM Kościerzyna sprawiły wielką niespodziankę pokonując Piotrcovię Piotrków Trybunalski w efekcie czego wywalczyły awans do 1/4 Pucharu Polski.

Mecz pomiędzy kościerskim zespołem, a drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego był rozgrywany w Sokolni, gdzie licznie zgromadzona publiczność z powiatu kościerskiego wspierała swoją drużynę. Już początek spotkania pokazał, że podopieczne Dariusza Męczykowskiego będą miały spory kłopot, by pokonać rywalki. Gospodynie popełniały mnóstwo błędów, traciły piłki i nie potrafiły zatrzymać świetnie grających piotrkowianek. W efekcie, rywalki wypracowały czterobramkową przewagę. Oczekiwanych skutków nie przyniosły też zmiany wprowadzane przez szkoleniowca UKS-u. W rezultacie, drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego w łatwy sposób wygrała pierwszą połową 14:10. Po zmianie stron, obraz gry uległ zdecydowanej zmianie. Miejscowe grały szybciej, poprawiły defensywę, a co najważniejsze skutecznie kończyły akcje w ataku. Na parkiecie brylowały Karolina Mokrzka i Agnieszka Białek, które w krótkim czasie zdobyły łącznie osiem bramek. Dzięki temu, kościerzynianki po raz pierwszy w tym meczu wyszły na prowadzenie. Z biegiem czasu, przewaga miejscowych rosła, ale piotrkowianki nie zamierzały się podawać. W samej końcówce zniwelowały przewagę do 2 bramek. Kościerzynianki mogły wprawdzie zagwarantować sobie spokojne ostatnie minuty, ale nie wykorzystały dwóch rzutów karnych. Piotrkowianki w ostatnich dwóch minutach zdołały wprawdzie wyprowadzić kilka ataków, ale w bramce kościerskiego zespołu rewelacyjnie spisywała się Agnieszka Kordunowska - Lupa. Ostatecznie UKS PCM Kościerzyna zwyciężył Piotcovię 23:19 i awansował do 1/4 Pucharu Polski.