Dwa srebra Olimpii Brezy na mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu . 4,16 Weroniki Lizakowskiej w Krakowie na 1500 m

Joanna Surażyńska
Olimpia Breza startowała na 3000 m i 5000 m zdobywając srebrne medale.

Po bardzo ciekawym biegu na 3000m Olimpia podjęła ciężki bój z Klaudią Kazimierską (obecnie najlepszą zawodniczką biegów średnich w Europie) ulegając 4s na mecie i pokonując renomowaną tegoroczną zawodniczkę z Energetyka Poznań Oliwię Wawrzyniak. Na 5000 m Olimpia zdobyła także srebro ulegając wyżej wspomnianej Oliwii Wawrzyniak, trzecie miejsce zdobyła Natalia Bielak z Szklarskiej Poręby tegoroczna MP na 2 km z przeszkodami. Te rezultaty dały Olimpii prawo występu w reprezentacji Polski na mecz Polska - Czechy, które odbędą się 20.09 w Karpaczu.

Olimpia pobiegnie na 3000 m. Dodajmy, że Olimpia w sezonie uzyskała minima na 3000 i 5000m na mistrzostwa Świata (9.20 na 3km i 16.28 na 5km).

Natomiast Weronika Lizakowska po zdobyciu tytułu Mistrzyni Polski do lat 23 wystąpiła na mityngu w Krakowie 12.09 wygrywając na 1500m z rekordem życiowym 4.16.69 uzyskując jednocześnie klasę mistrzowską według tabel PZLA. tym wynikiem uplasowała się w czołówce tabeli krajowej.

Dodajmy, że Weronika wychodząc z długiej kontuzji zdobyła w tym roku wszystko co mogła wygrać. Weronika Lizakowska wybiegała tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski na 1500 m.