Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdy zginę przez Ciebie, co powiesz mojej mamie? - akcja z udziałem uczniów na drogach gminy Kościerzyna

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Policjanci przeprowadzili akcję „Trzeźwość” związaną z bezpieczeństwem na drogach. Inicjatywa była powiązana z happeningiem dzieci i młodzieży szkół z terenu gminy Kościerzyna dotyczącym trzeźwości kierowców.

Dzieci z gminy Kościerzyna przypominają kierowcom o zasadach bezpieczeństwa

Na drogach w rejonie miejscowości Kaliska Kościerskie i Wielki Klincz zorganizowana została akcja „Trzeźwość”. W ramach tych działań funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie badali trzeźwość kierowców. Z mundurowymi byli obecni uczniowie szkół z Kalisk Kościerskich i Wielkiego Klincza. Młodzież wręczała kierowcom ulotki informacyjne dotyczące zagrożenia, jakie osoby nietrzeźwe stwarzają w ruchu drogowym oraz odblaski. Jak podkreślają organizatorzy akcji, kampania miała przemówić do wyobraźni prowadzących pojazdy. Ofiarami śmiertelnych wypadków z udziałem nietrzeźwych kierowców są często także dzieci. Inicjatywa cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

- Kara recydywy, znacznie większa liczba punktów karnych, dotkliwe kwoty mandatów czy też zasada towarzystw ubezpieczeniowych zero tolerancji dla kierowców na podwójnym gazie nie zadziałają, gdy nie zaangażujemy się wszyscy w zmianę postaw wobec takich osób - podkreślają nauczyciele. - Każda taka osoba to potencjalny zabójca. Nagłaśnianie przez media wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, w których sprawcami są jeżdżący pod wpływem alkoholu lub narkotyków kierowcy, nie przyczyni się do zmiany zachowań części osób. Nigdy jednak nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu substancji zmieniających postrzeganie rzeczywistości. Musimy reagować! Nasza bierność może doprowadzić do niejednej ludzkiej tragedii. Tą współodpowiedzialność za bezpieczeństwo na drogach chcemy zaszczepiać już najmłodszym użytkownikom dróg, czyli dzieciom z naszych gminnych szkół.

Dlatego uczniowie w asyście policji rozdawali kierowcom atrakcyjne w przekazie ulotki z treściami edukacyjnymi, samochodowe zawieszki zapachowe oraz butelkę wody.

Hasłem przewodnim działań skierowanych do kierowców było: "Gdy zginę przez Ciebie, co powiesz mojej mamie?"

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto