MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy z Karsina będą mieli nowy sprzęt. Zdobyli dofinansowanie z programu Pomorskie OSP

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Dzięki dofinansowaniu do strażaków trafi nowy sprzęt.
Dzięki dofinansowaniu do strażaków trafi nowy sprzęt. OSP Karsin
Strażacy z Karsina będą mogli jeszcze skuteczniej działać. Do jednostek na terenie gminy trafi nowy sprzęt. Na jego zakup udało się zdobyć 20 tys. zł dofinansowania

Sprzęt dla strażaków z gminy Karsin

Strażacy z gminy Karsin mogą jeszcze skuteczniej działać. Do ich jednostek trafi nowy sprzęt. Pieniądze na jego zakup dostali z programu Pomorskie OSP. Chodzi o to, aby nie tylko posiadali niezbędne w akcjach narzędzia, ale także sami byli odpowiednio zabezpieczeni podczas ratowania życia i mienia.

- Środki przeznaczone zostaną na doposażenie jednostek OSP z terenu gminy, które działają w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - mówi Krzysztof Datta, komendant gminny ZOSP RP. - Nowy sprzęt przyczyni się do zwiększenia efektywności działań ratowniczo - gaśniczych, jak i zapewnieni bezpieczeństwo strażaków ratowników, biorących udział w akcjach ratowniczych.

Wręczenia symbolicznego czeku na 20 tys. zł i podpisania umowy na dofinansowanie dokonano w Szemudzie, gdzie z delegacją z Karsina spotkał się marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Dodajmy, że całkowita wartość programu Pomorskie OSP to 1,2 mln złotych.

Dla jednostek zaplanowano zakup następującego sprzętu:

  • OSP Wdzydze Tucholskie - prądownica wodna i ubranie specjalne,
  • OSP Osowo - motopompa pływająca,
  • OSP Karsin – radiotelefon przenośny z ładowarką (2 szt.), buty strażackie gumowe (4 pary), rękawice specjalne (3 pary), zestaw osłon na ostre krawędzie, bosak teleskopowy dielektryczny i wtyczkę awaryjną do samochodów elektrycznych.

- Całkowita wartość zadania to 28.847 zł, z czego dofinansowanie wynosi 20.000 zł, a pozostała kwota zostanie pokrywa ze środków własnych Gminy Karsin - mówi Tomasz Gołuński, skarbnik gminy Karsin. - Planowany termin realizacji projektu to lipiec - listopad 2024.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto