Kartuzy-Kościerzyna. Kaszubia wróciła z Kartuz na tarczy

wm
Piłkarze Kaszubii najbliższą okazję do zrehabilitowania się za porażkę z Cartusią będą mieli już w sobotę fot. M. Wajer
Nie tak wyobrażali sobie kibice z Kościerzyny mecz z Cartusią. Nie tylko byli świadkami przeciętnej gry swej drużyny, ale przede wszystkim musieli przełknąć gorycz porażki. Zawodnicy trenera Dawida Klawikowskiego przegrali w Kartuzach 1:2. Honorowe trafienie dla biało-bordowych zaliczył w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Sebastian Krysiński.

Wcześniej, w 19 i 65 minucie dwa ciosy zadali gospodarze pojedynku, które wystarczyły im do odniesienia zwycięstwa.
Porażka zepchnęła Kaszubię na ósmą lokatę w tabeli (dziesięć punktów w siedmiu meczach).
Miejmy nadzieję, że stan posiadania biało-bordowych zostanie zwiększony już jutro, i to o komplet punktów. O godz. 15 na stadionie w Kościerzynie rozpocznie się pojedynek z Energetykiem Gryfino. Przeciwnik Kaszubii jest niżej notowany od naszego zespołu. Dotychczas zgromadził 6 punktów.
Dla zainteresowanych podajemy także komunikat władz kościerskiego klubu. I tak, KS Kaszubia ogłasza nabór chłopców urodzonych w latach 1999 - 2000 do nowo tworzonej drużyny piłkarskiej.
Najbliższe spotkanie organizacyjne odbędzie się 27 września (poniedziałek) o godz. 16 w budynku Centrum Kultury i Sportu przy ul. Kamiennej 1 (między stadionami).
Kaszubia Kościerzyna: Janusz Kafarski, Marcin Wojtkiewicz, Marcin Kubsik, Karol Wasielewski, Sebastian Krysińki, Oskar Skrzecz (46 Troka), Adrian Wysiecki, Dariusz Gołuński (63 Klawikowski), Adam Litwinko, Tomasz Poźniak (82 Gacek), Tomasz Grzywacz.