Kaszubia przegrywa mecz, chociaż dominowała w spotkaniu [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Maciej Wajer
Powiśle Dzierzgoń okazało się zbyt mocne dla kościerskiej Kaszubii.

Zespół Marcina Martyniuka podejmował drużynę Powiśla Dzierzgoń. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze starali się narzucić rywalowi własny styl gry. Przez pierwszy kwadrans, gra toczyła się jednak w środkowej części boiska. Sytuacja ta uległa zmianie od 20 minuty meczu. Od tego momentu piłkarze kościerskiej drużyny wyprowadzali liczne ataki pod pole karne Powiśla. Po kilku z nich, Kaszubia mogła wyjść na prowadzenie, ale brakowało przysłowiowego szczęścia. W 34 minucie meczu Kaszubia zmarnowała doskonałą okazję do zdobycia gola. Prawą stroną swój rajd rozpoczął Michał Drzymała, który wrzucił piłkę na pole karne, gdzie po strzale zawodnika kościerskiej ekipy, piłka uderzyła w rękę obrońcy Powiśla. W tej sytuacji sędzia wskazał jedenasty metr. Przed szansą stanął kapitan Kaszubii Michał Drzymała, ale jego strzał okazał się niecelny. Pierwsza odsłona spotkania zakończyła się więc wynikiem 0:0. W drugiej części nasza drużyna dominowała, ale to goście, po jednym z kontrataków, zdobyli gola. To była 66 minuta meczu, a bramkę zdobył Mateusz Pietrzyk. Kaszubii nie udało się doprowadzić do remisu i w efekcie piłkarze musieli przełknąć gorycz porażki.

W sobotę Kaszubia zmierzy się z Wikędem Luzino.