Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierowcy jechali zgodnie z przepisami i w nagrodę dostali apteczki. Nietypowa akcja kościerskiej policji

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Wczoraj od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili działania pn. „Bezpieczne Ferie”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości i stanu technicznego samochodów oraz trzeźwość uczestników ruchu. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców. Kierujący, którzy stosowali się do przepisów, otrzymali nagrodę w postaci apteczki samochodowej przekazanej przez Samorząd Województwa Pomorskiego. Nagrody wręczali uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliskach Kościerskich.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kościerzynie prowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami, którzy popełniają wykroczenia drogowe i nie stosują się do ograniczenia prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Sprawdzano także stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

- Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 20 w miejscowości Kaliska Kościerskie mogli liczyć na miłą niespodziankę. Ci, którzy stosowali się do przepisów, otrzymali upominek w postaci apteczki samochodowej. Prezenty zostały przekazane przez Samorząd Województwa Pomorskiego, a wręczali je kierowcom uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliskach Kościerskich - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto