Zapewne większość ludzi zapytanych o przykład zapylacza, powie… pszczoła, a na pytanie co nam daje, odpowie…miód. Ale prawda jest taka, że owadów tych jest znacznie więcej i robią dużo, dużo więcej. Na przykład zapewniają reprodukcję większości gatunków roślin na świecie tworzących liczne ekosystemy i zarazem będących podstawą naszej diety.
Obecnie szacuje się, że w Polsce możemy spotkać ponad 470 gatunków pszczół zgrupowanych w 6 rodzinach. Ile z tych gatunków produkuje miód? Czy wszystkie pszczoły mają swoje królowe? I czy pszczoły to jedyne zapylacze? Odpowiedzi na te pytania mogą Was zaskoczyć.
Owady zapylające to niezwykła, różnorodna i barwna grupa zwierząt, więc tym bardziej warto ją poznać i przyjrzeć się jej trochę bliżej. Zatem nie ma na co czekać, aparaty w dłoń i szukamy zapylaczy.
Na zdjęcia Wdzydzki Park Krajobrazowy czeka do 20 lipca 2022 r.
Konferencja ministra Telusa w Skierniewicach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?