Kościerskie szczypiornistki wygrywają pierwszy raz w tym sezonie [GALERIA ZDJĘĆ]

UKS PCM Kościerzyna wygrał we własnej hali z KPR Jelenia Góra.

Na ten moment sympatycy kościerskiego zespołu czekali od początku tego sezonu. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego przed własną publicznością wygrały z KPR Jelenia Góra.

Pierwszą część spotkania mocno zaczęły przyjezdne, które po kilku minutach prowadziły 4:1. Z biegiem czasu kościerzynianki niwelowały różnicę punktową. Po raz pierwszy doprowadziły do remisu w 15 minucie. Od tego momentu toczyła się wyrównana walka. Od 25 minuty zaczęła się zarysowywać przewaga miejscowych, które ostatecznie wygrały 16:14.

W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni w kościerskiej Sokolni nie mogli narzekać na nudę. Obydwie ekipy stworzyły bardzo ciekawe widowisko, które trzymało w napięciu do końcowej syreny. Więcej zimnej krwi zachowały kościerzynianki, które wygrały 28:27.

Najwięcej bramek dla kościerskiej drużyny zdobyła Amelia Zawalich, która zaliczyła 7 trafień. Natomiast dla zespołu KPR Jelenie Góra najwięcej bramek miała na swoim koncie Aleksandra Oreszczuk, która mecz zakończyła z dorobkiem 6 trafień.