Kościerzyna. Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon rozgrywek.

wm
Drużyna UKS PCM Kościerzyna wraz z działaczami sportowymi. Już we wtorek kolejny mecz FOT. MACIEJ WAJER
Piłkarki ręczne UKS PCM Kościerzyna od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon rozgrywek. W meczu inaugurującym walkę o mistrzostwo drugiej ligi nasze zawodniczki pokonały na wyjeździe ekipę UKPR Giżycko 32:26 (13:14).

- To był dla nas bardzo trudny pojedynek - mówi Dariusz Męczykowski, trener kościerskiego zespołu. - Gospodynie ustawiły bowiem bardzo wysoko poprzeczkę. Bardzo szybko rozprowadzały piłkę i grały z kontry. Moje zawodniczki nie zawsze sobie z tym radziły, dlatego przeciwko nam tylko w pierwszej połowie sędziowie podyktowali dziewięć rzutów karnych.
Po wznowieniu gry przewaga rywalek jeszcze wzrosła. Na szczęście ostatnie słowo należało do nas. Zaprocentowało zdobyte wcześniej doświadczenie. W 50 minucie padło wyrównanie, natomiast w decydującej fazie spotkania odskoczyliśmy przeciwniczkom na sześć trafień.
Warto dodać, że kolejny mecz UKS PCM rozegra przed własną publicznością. Już w najbliższy wtorek kościerska drużyna podejmować będzie Sambora II Tczew. To spotkanie zaplanowano na godz. 18.30.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny