KS Kościerzyna wygrywa kolejne ligowe starcie

Maciej Wajer
Dla kościerskiej drużyny najwięcej bramek zdobyła Joanna Gędłek
Dla kościerskiej drużyny najwięcej bramek zdobyła Joanna Gędłek Fot. Maciej Wajer
Drużyna KS Kościerzyna zanotowała kolejne, ligowe zwycięstwo. Tym razem zespół prowadzony przez Dariusza Męczykowskiego walczył w wyjazdowym meczu przeciwko drużynie WKPR Wesoła Warszawa.

Warto na początku wspomnieć, że teoretycznym faworytem tego meczu była drużyna z Kościerzyny, ponieważ rywalki przed tym spotkaniem plasowały się w dolnej strefie tabeli. Jednak trzeba też pamiętać o pierwszym spotkaniu tych drużyn, które zostało rozegrane w pierwszej części tego sezonu. Wówczas, podczas meczu rozgrywanego w Wielkim Klinczu, zespół z centralnej Polski postawił wysoko poprzeczkę naszym szczypiornistkom. Przez pierwszą połowę toczyła się wyrównana walka, o czym świadczy wynik 14:13 dla ekipy z Kościerzyny. W drugiej połowie mecz się jeszcze bardziej ożywił, ale z minuty na minutę gospodynie powiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały 30:23.

Tym razem było zupełnie inaczej. Podopiecznie Dariusza Męczykowskiego przystąpiły do tego meczu bardzo skupione i znakomicie przygotowane pod względem fizycznym. Miejscowe wprawdzie stawiały zacięty opór, jednak żelazna defensywa kościerskiego zespołu nie pozwoliła ekipie z Wesołej na rozwinięcie skrzydeł. Nasze szczypiornistki miały też przewagę w ofensywie, jednak oscylowała ona w granicach 2-3 bramek. Ostatecznie pierwsza część zawodów zakończyła się zwycięstwem kościerzynianek 10:7.

Do drugiej partii nasza drużyna przystąpiła jeszcze bardziej skupiona i na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Na parkiecie znakomicie spisywały się – Joanna Gędłek oraz Natalia Fesdorf, które były głównym autorkami sukcesu kościerskiej ekipy. Z minutę na minutę rosła przewaga naszej drużyny, co zaowocowało ostatecznym zwycięstwem 26:17. Warto też wspomnieć, że najwięcej bramek dla KS Kościerzyna zdobyły wspomniane wyżej zawodniczki. Joanna Gędłek zakończyła to spotkanie z 11 bramkami, natomiast Natalia Fesdorf zaliczyła 7 trafień.

- Dziewczyny zgrały rewelacyjnie – stwierdził trener kościerskiego zespołu, Dariusz Męczykowski. - To była świetna gra, charakteryzująca się szybkością, energicznie wyprowadzanymi kontrami oraz atakami pozycyjnymi. Tracimy do lidera 4 punkty i chcemy je nadrobić w najbliższych meczach.