Młodzi szachiści pokazali swoje umiejętności [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Prawie 50 zawodników wzięło udział w Turnieju Szachowym z okazji Dnia Dziecka.

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Kościerzynie, a ich organizatorem była Akademia Młodego Szachisty. Do rywalizacji przystąpiło prawie 50 młodych miłośników tej królewskiej gry. O miano najlepszego walczyli w kilku kategoriach wiekowych. W kategorii młodzików, najlepszym szachista okazał się Jakub Andrzejewski z SP nr 3 w Kościerzynie. Na drugim miejscu znalazł się Michał Grabowski, reprezentujący barwy SP nr 4 w Kościerzynie – Akademia Młodego Szachisty. Ostatnie miejsce na podium we wspomnianej kategorii wywalczyła natomiast Milena Malinowska z Prywatnej Szkoły Podstawowej Happy Kids w Kościerzynie.

Rywalizację juniorów młodszych wygrał Wiktor Browarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie. Drugie miejsce zajął zawodnik Szkoły Podstawowej nr 4 w Kościerzynie – Jan Czapiewski. Trzecie miejsce przypadło natomiast Maciejowi Łąckiemu z SP nr 6 w Kościerzynie.

W kategorii młodzik – dziewczęta, najlepszą szachistką okazała się Milena Malinowska z Prywatnej Szkoły Happy Kids w Kościerzynie. Drugie miejsce wywalczyła Maja Templer z SP nr 6 w Kościerzynie. Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Grulkowska z SP nr 1 w Kościerzynie – Akademia Młodego Szachisty. W ostatniej kategorii jaką był junior-dziewczęta, pierwsze miejsce przypadło Elizie Rekowskiej z SP nr 6 w Kościerzynie. Na drugiej pozycji zawody ukończyła Olga Ronkowska z SP nr 4 w Kościerzynie – Akademia Młodego Szachisty. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyła Lena Gostkowska z SP nr 4 w Kościerzynie – Akademia Młodego Szachisty.