Monika Czapiewska z UKS Olimpijczyk Skorzewo z wielu imprez sportowych przywozi medale

wm
Kolejny sukces zanotowała na swoim koncie zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk Skorzewo - Monika Czapiewska. Tym razem kolekcję swych medali wzbogaciła o brązowy krążek. Zdobyła go podczas zawodów w Słupsku. Monika Czapiewska uczestniczyła w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów, które zostały rozegrane w Słupsku. Zawodniczka skorzewskiego klubu wystartowała na dystansie 5000 metrów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że był to debiut Moniki na tym właśnie dystansie. Pokonała go w czasie 18:38,51. Taki czas pozwolił naszej zawodniczce uzyskać minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 22-24 czerwca w Białymstoku. Dodajmy, że podczas tej imprezy sportowej Monika Czapiewska wystartuje na dystansach: 3000 metrów oraz 5000 metrów.

- Oczywiście wynik Moniki jest satysfakcjonujący i bardzo się z niego cieszymy, tym bardziej że był to jej debiut na dystansie 5000 metrów - powiedział Leszek Zblewski, trener UKS Olimpijczyka. - Mam nadzieję, że równie dobrze zaprezentuje się w Białymstoku.
Dodajmy też, że na zawodach w Słupsku poza konkursem wystartował inny zawodnik UKS Daniel Pek. Dystans 800 metrów pokonał w czasie 1:58,38. Należy podkreślić, że ten czas jest jego najlepszym rezultatem w tym sezonie.