MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Potrzebne pieniądze na budowę placu zabaw dla psów w kościerskim schronisku. Ruszyła zbiórka!

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Fundacja "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie
Fundacja "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie stanęła przed wyjątkowo trudnym zadaniem. W związku z nowym ministerialnym rozporządzeniem jest zobowiązana do wybudowania bawialni dla psów, czyli dużego (minimum 100 m2) wybiegu, na którym znajdą się różnego rodzaju urządzenia do ćwiczeń dla psów (obręcze i płotki do przeskoków, równoważnia, pochylnia, różne podłoża, by móc lepiej socjalizować psy, a także piłki i kości do fitnessu dla psów). Niestety, nie ma na to funduszy...

Od kilku lat pracownicy kościerskiego schroniska rozmawiają i marzą o stworzeniu Placu Psich Zabaw z prawdziwego zdarzenia. Są możliwości terenowe, by zrealizować taki projekt, natomiast środki finansowe cały czas "uciekały" ku celom priorytetowym, czyli stwarzania jak najlepszych warunków bytowych dla psów i kotów, leki, dobrą dietę i bardzo dobrą (drogą) opiekę weterynaryjną.

- Przeznaczamy na ten cel nie przepisowe 100 m2, ale ponad 400 metrów kwadratowych - podkreślają przedstawiciele Fundacji "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie. - Zaadaptujemy piękne kępki młodych drzewek, stworzymy Plac Psich Zabaw, który będzie służył na co dzień naszym schroniskowym lokatorom, ale też będzie mógł pełnić funkcje festynowe i psio-integracyjne dla zwierzolubnej społeczności naszych Sympatyków.

Urządzenia wybiegu dla psów muszą być trwałe i bezpieczne, odporne na warunki atmosferyczne, działania grzybów i pleśni, niepodlegające korozji atmosferycznej, a przede wszystkim dobrze zabezpieczone wysokim ogrodzeniem.

Tutaj możesz wpłacić pieniądze, by wesprzeć kościerskie schronisko

Koszt ogrodzenia terenu 400 m2 (przęsła o wysokości 2.5 m, słupki, podmurówka, wylewka i furtka - to ok. 14.400 zł) oraz minimalny sprzęt treningowy dla psów (ok. 5570 zł) - to koszty przekraczające możliwości kościerskiego schroniska.

- Od siebie dajemy budowę (koszt robocizny) całego ogrodzenia i adaptację torów przeszkód, oprócz zakupionych elementów Agility stworzymy swoje (domowej roboty), oparte na własnych pomysłach "zabawne" elementy. Chętnie skorzystamy z Państwa podpowiedzi w tym temacie - dodają przedstawiciele Fundacji "Animalsi" Schronisko dla Zwierząt w Kościerzynie.

Na rozpoczęcie budowy placu-wybiegu i dostosowanie go dla psów jest bardzo mało czasu, niestety tylko 2 tygodnie. Jeśli nie zostaną przedstawione konkrety do realizacji wymogów do czasu kontroli PIW, konsekwencje mogą być dla schroniska bardzo przykre.

Można wpłacać cegiełki na konto nr 92 1140 2004 0000 3802 7800 8851 koniecznie z dopiskiem "NA PLAC ZABAW".

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto