Niskie loty kościerskiego Sokoła w Warszawie [WIDEO]

MACIEJ WAJER
Trzecią porażkę z rzędu zaliczyli szczypiorniści Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna. Tym razem, pogromcą naszej drużyny okazała się ekipa AZS UW Warszawa. Mecz był rozgrywany w Warszawie.

Teoretycznym faworytem tego pojedynku była kościerska drużyna, która w pierwszej rundzie tego sezonu nie miała najmniejszych kłopotów, by ograć akademików z Warszawy. Przypomnijmy, że ten mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Gryczki 28:24.

Niestety, spotkanie w stolicy miało zupełnie inny przebieg, aniżeli pierwsze starcie tych ekip. Z pewnością, kościerscy szczypiorniści jechali do Warszawy w bojowych nastrojach, chcąc przełamać złą passę z ostatnich dwóch meczów, w których przegrali z Nielbą Wągrowiec oraz Stalą Gorzów Wielkopolski. Jednak już początek rywalizacji pokazał, że o zwycięstwo będzie niezwykle trudno. Beniaminek I ligi, jakim jest warszawski zespół, dominował na parkiecie od pierwszego gwizdka sędziego. Po 10 minutach gry, gospodarze prowadzili już 5:1. Zawodnicy Sokoła nie potrafili znaleźć sposobu na to, by zatrzymać świetnie dysponowanych graczy Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo upływu czasu, kościerzynianom nie udawało się zniwelować różnicy bramkowej wypracowanej przez miejscowych w pierwszych minutach tego pojedynku. Po kwadransie gry, nadal prowadzili różnicą czterech trafień (8:4). Utrzymywała się ona do 25 minuty spotkania. W samej końcówce, zawodnicy AZS-u zdecydowanie przyspieszyli i na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. Ostatecznie, pierwsza odsłona zawodów zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem warszawiaków 15:8.

Jak się okazało, przerwa w meczu nie przyniosła pozytywnych skutków w postawie kościersiego zespołu w drugiej połowie. W ciągu pierwszych 10 minut gospodarze powiększyli swoją dotychczasową przewagę, która w 40 minucie urosła do 9 bramek (22:13). Taka sytuacja utrzymywała się do 55 minuty. W tym czasie, zawodnikom kościerskiego Sokoła ani przez chwilę nie udało się zniwelować różnicy bramkowej. Końcówka meczu była bardzo podobna do ostatnich minut pierwszej odsłony, kiedy to akademicy powiększyli jeszcze swój stan posiadania. Wynik meczu został ustalony w 60 minucie, kiedy to miejscowi wykonali skuteczny rzut karny, wygrywając ostatecznie 34:23.

Najwięcej bramek dla Sokoła Porcelana Lubiana Kościerzyna w starciu z AZS UW Warszawa zdobyli - Mateusz Babieracki oraz Jakub Reichel. Obydwaj zawodnicy zakończyli spotkanie z dorobkiem czterech trafień.

W najbliższy weekend, zawodnicy kościerskiego zespołu będą pauzować. Na parkiet powrócą już za tydzień. 24 marca podopieczni Andrzeja Gryczki będą podejmować przed własną publicznością drużynę SMS Gdańsk. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 18.