Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubiana CUP 2023 - to największy turniej w Polsce. Piłkarskie święto w wykonaniu najmłodszych miłośników futbolu ZDJĘCIA

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Niemal 100 zespołów, ponad 1300 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować największy w Polsce Turniej Piłki Nożnej dla dzieci LUBIANA CUP 2023
Niemal 100 zespołów, ponad 1300 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować największy w Polsce Turniej Piłki Nożnej dla dzieci LUBIANA CUP 2023 ceramik łubiana
Niemal 100 zespołów, ponad 1300 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek - tak w wielkim skrócie można podsumować największy w Polsce Turniej Piłki Nożnej dla dzieci LUBIANA CUP 2023.

Dwudniowe zawody były rozgrywane na stadionie i orliku w Łubianie w gminie Kościerzyna. W pierwszym dniu turnieju o miano najlepszej drużyny walczyli chłopcy, natomiast w drugim - dziewczęta. Zespoły chłopców rywalizowały w kategoriach od rocznika 2012 do 2017, natomiast dziewczynki od 2008 do 2015.

Do Łubiany przyjechały zespoły m.in. z Braniewa, Górska, Kęsowa, Trójmiasta, Chojnic, Tczewa, Bytowa, Wejherowa i wielu innych miejscowości.

Pokazali swoje umiejętności

To było wielkie, piłkarskie święto w wykonaniu najmłodszych miłośników futbolu. Dzięki niemu, młodzi piłkarze i piłkarki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zdobyć cenne doświadczenie.

Drużyny walczyły o puchary Prezesa Ceramika Łubiana, Starosty Kościerskiego, Wójta Gminy Kościerzyna, Repińskiego Marketu Narzędziowego & Składu Budowlanego oraz Prezesa Zakładów Porcelany Stołowej Lubiana S.A.


Rywalizacja młodych miłośników i miłośniczek futbolu w Łubianie stała się już tradycją sportowych wydarzeń organizowanych w powiecie kościerskim dla najmłodszych.

Kibice stanęli na wysokości zadania

Poszczególne mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom, którzy podziwiali ich umiejętności.

- Podczas turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z powiatu kościerskiego - mówi Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana oraz pomysłodawca i główny organizator turnieju.

W kategorii chłopców w Lidze Europy wygrała drużyna Akademia Piłkarska Kościerzyna, która nie przegrała żadnego meczu, remisując dwa. Natomiast ich starsi koledzy zajęli wysokie 7 miejsce.

Powody do radości mają również zawodnicy WDY Lipusz, którzy wygrali turniej w roczniku 2013.

Wysoko sklasyfikowane były też zespoły z Ceramika Łubiana.

W kategorii dziewcząt we wszystkich rocznikach drużyny Lejdis Ceramik Łubiana zajęły zaczarowane czwarte miejsce.

Dodajmy, że powody do zadowolenia ma również Damroka Chmielno. W rozgrywkach chłopaków rocznik 2013 zawodnicy zajęli drugie miejsce.

Jeśli chodzi o rocznik 2012 klasyfikacja przedstawia się następująco:

  • 1. Szargan Somonino
  • 2. FC Gowidlino
  • 3. MKS Bytovia Bytów.

Zawodnicy z powiatu kartuskiego też mają powody do dumy. W roczniku 2015 ligę mistrzów wygrało FC Gowidlino, podobnie w roczniku 2014 - liga mistrzów - FC Gowidlino.

Jeszcze większa liczba zespołów

- W tym roku udało nam się zorganizować jeszcze większy turniej, aniżeli w latach minionych. Czujemy ogromną satysfakcję, że z roku na rok w piłkarskich zmaganiach uczestniczy coraz większa liczba zespołów, a także z tego, że powiększamy swój zasięg. W imieniu dzieci, rodziców, a także zarządu klubu Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna pragnę podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu turnieju, a także pomagają w bieżącej działalności naszego klubu - podsumowuje Krzysztof Recław.

- Cieszę się, że do piłkarskich zmagań przystąpiło tak dużo zespołów. To jednoznaczny dowód, że dzieci chcą spędzać czas w aktywny sposób, z czego należy się tylko cieszyć - powiedział nam Jarosław Waszczuk, wiceprezes Ceramika Łubiana.

Wręczono srebrną odznakę

Warto dodać, że podczas turnieju została wyróżniona trenerka Dominika Brzezińska - Recław z Akademii Piłkarskiej Kościerzyna, która uchwałą Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej została odznaczona srebrną odznaką zasłużony dla Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- Bardzo się cieszę, że moja trenerska praca została zauważona i doceniona przez Pomorski Związek - mówi Dominika Brzezińska - Recław. - Jest to dla mnie bardzo duża motywacja do jeszcze większej pracy na rzecz rozwoju piłki nożnej w naszym województwie.

Dodajmy na koniec, że głównymi organizatorami Turnieju Piłki Nożnej Lubiana Cup 2023 był Ceramik Łubiana oraz AP Kościerzyna. Turniej został dofinansowany przez Gminę Kościerzyna, Powiat Kościerski, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paweł Tarnowski wygrywa regaty Pucharu Świata

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto