MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowe kierunki i sale dydaktyczne powstały w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Uczniowie mają do dyspozycji także nowoczesne sale, w których uczą się zawodu.
Uczniowie mają do dyspozycji także nowoczesne sale, w których uczą się zawodu. PZS nr 3
W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie powstały nowoczesne pracownie i kierunki, które mają pomóc młodzieży zdobyć zawody przyszłości.

Przed ósmoklasistami niełatwe zadanie. Już wkrótce będą musieli podjąć decyzję o swojej dalszej edukacji, a to zwykle spore wyzwanie. Jak się okazuje, młodzież ma także pewne oczekiwania co do szkół i ich zaplecza. Kluczową rolę w placówkach edukacyjnych odgrywa również oferta pozalekcyjna, jak i możliwość rozwijania swoich pasji, a także nowoczesne pracownie, w których lekcje nabierają nieco innego wymiaru.

- W dobie stale zmieniającego się świata edukacja odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości młodych ludzi. Szkoła, która chce sprostać wyzwaniom współczesności, musi wykraczać poza schematy i oferować swoim uczniom coś więcej niż tradycyjne nauczanie - mówi Krzysztof Strzelecki, nauczyciel w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie. - Dlatego też staramy się łączyć innowację z pasją, tworząc w ten sposób idealne środowisko do nauki i rozwoju.

Metody nauczania muszą wychodzić naprzeciw potrzebom współczesnego rynku pracy. Sporą popularnością cieszą się zajęcia umożliwiające zgłębianie tajników dietetyki w gastronomii, poznawanie globalnych trendów w motoryzacji, a także uczestniczenie w wielu innych programach, które zapewniają wszechstronny rozwój. Szkoła stale poszerza swoją ofertę edukacyjną, aby jak najlepiej odpowiadać na potrzeby uczniów i wyzwania współczesnego świata.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 wyremontowano sale lekcyjne, powstały także nowoczesne pracownie fryzjerskie, siłownia, jest też bezpłatny parking i sporo zieleni wokół. Ma to sprzyjać nie tylko komfortowi uczniów, ale i jak najlepszym efektom w nauce.

Jedno jest pewne, każdy kierunek musi czymś zaskakiwać i stwarzać nowe możliwości. Oczekiwania młodzieży są spore.

- Wybór szkoły i zawodu to bardzo ważne zadanie, które być może w dużym stopniu ukształtuje moją przyszłość. Dlatego też musi być bardzo dobrze przemyślany - mówi Maciek, ósmoklasista z Kościerzyny. - Na pewno chciałbym łączyć naukę z zajęciami praktycznymi, bo wydaje mi się, że to jedyny sposób, aby zdobyć umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Jak podkreślają nauczyciele, szkoły starają się przyciągnąć uczniów ofertą, która będzie nie tylko różnorodna, ale i zgodna z obowiązującymi trendami. A te jak wiadomo wśród młodych ludzi odgrywają ogromną rolę.

- Oferujemy szeroki wachlarz możliwości edukacyjnych dla uczniów o różnych zainteresowaniach i predyspozycjach. Technikum Nr 3 im. Aleksandra Majkowskiego kształci w zawodzie technik usług fryzjerskich z innowacją „elementy stylizacji i kosmetologii”, natomiast Szkoła Branżowa I Stopnia Nr 3 im. Aleksandra Majkowskiego przygotowuje do wielu różnych zawodów, takich jak sprzedawca, fryzjer, mechanik, stolarz, cukiernik, kucharz, elektryk i wiele innych - podkreśla Krzysztof Strzelecki. - Szkoła ściśle współpracuje też z lokalnymi firmami, co zapewnia uczniom dostęp do najnowszych technologii i trendów w danej branży. Uczniowie PZS Nr 3 mają możliwość udziału w konkursach zawodowych, zdobywania cennych nagród i doświadczenia, które ułatwia im późniejszy start na rynku pracy.

Nowością jest Branżowy Oddział Wojskowy. Utworzono go dla uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych oraz elektryk PZS Nr 3. Udział w programie szkolenia BOW stanowi uzupełnienie praktycznej nauki zawodu i obejmuje szkolenie bojowe, logistyczne i działania strategiczne.

Już 18 kwietnia 2024 roku pojawi się okazja, aby przyjrzeć się bliżej szkołom ponadpodstawowym działającym w Kościerzynie. Na ten dzień bowiem zaplanowano Dni Otwarte. Odbędą się one w:

  • I Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Ignacego Krasickiego 2, tel. 58 686 35 09,
  • Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Sikorskiego 1, 58 6868 36 56,
  • Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 przy ul. J. Wybickiego 2, tel. 58 686 35 86,
  • Powiatowym Zespole Szkół Nr 3 przy ul. Kartuskiej 48, tel. 58 686 36 61.
od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto