MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z darmowego sprzętu. Wypożyczalnia już działa!

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu.
Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu. UG Kościerzyna
Nowoczesne wózki elektryczne i skutery, aparaty słuchowe, powiększalniki, czy też oprogramowanie wspierające komunikację - to tylko niektóre sprzęty jakie mogą wypożyczyć osoby niepełnosprawne.

Wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami

Wysokiej jakości technologie mogą służyć osobom z niepełnosprawnościami. PFRON we współpracy z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych uruchomił możliwość wypożyczenia takiego sprzętu.

Procedury są przejrzyste i nie wymagają dużego zaangażowania ze strony osób zainteresowanych, a na każdym etapie mogą one liczyć na pomoc pracowników centrum informacyjno-doradczego dla osób z niepełnosprawnościami, które działa przy Pomorskim Oddziale PFRON przy al. Grunwaldzkiej 184.

Z wypożyczalni może skorzystać osoba, która:

  • ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności (czyli orzeczenie wydawane dzieciom do 16 roku życia) lub orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo orzeczenie równoważne,

  • w ciągu 12 miesięcy przed dniem przed dniem złożenia wniosku o wypożyczenie technologii wspomagającej nie otrzymał ze środków PFRON albo NFZ dofinansowania na zakup takiej samej technologii wspomagającej jak ta, którą chce wypożyczyć

    • .

Jeśli jednak stan zdrowia pogorszył się na tyle, że nie można korzystać z kupionego wcześniej sprzętu lub urządzenia albo w wyniku zdarzeń losowych ukradziono go lub doszło do zniszczenia, wówczas można zwrócić się do Centrum informacyjno-doradczego dla osób z niepełnosprawnością (CIDON) przy oddziale wojewódzkim PFRON. Jeśli opinia CIDON będzie pozytywna, będzie można złożyć wniosek o wypożyczenie technologii wspomagającej.

Wniosek powinien być złożony w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW) przez stronę internetową: sow.pfron.org.pl

- Wypożyczalnia jest wyposażona w technologie wspomagające dla osób z różnymi niepełnosprawnościami - informują urzędnicy. - Można wypożyczyć, m.in. wózki elektryczne i skutery, aparaty słuchowe, powiększalniki, oprogramowanie wspierające komunikację.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto