Piłka ręczna. I liga

wm
Nasz zespół pokonał przed własną publicznością AZS UMCS Lublin 26:15 (16:9). Spotkanie od początku rozpoczęło się po myśli miejscowych, które narzuciły swoje warunki gry. Efektem była przewaga, która wzrastała z minuty na minutę. Po pierwszym kwadransie gry podopieczne Andrzeja Piechow-skiego i Dariusza Męczy-kowskiego prowadziły 9:2.

Do przerwy każda z ekip dorzuciła jeszcze po siedem bramek i ta część gry zakończyła się wynikiem 16:9. Po wznowieniu gry kościerscy szkoleniowcy widząc bezpieczną przewagę dali pograć wszystkim szczypiornistkom. Zmiany w składzie spowodowały trochę niepewności, ale miejscowym i tak udało się powiększyć przewagę z pierwszej połowy.

Kolejny mecz UKS PCM rozegra już jutro w Słupsku, gdzie o godz. 16 zmierzy się z miejscową Słupią. Szykuje się bardzo ciekawy pojedynek, bowiem rywalki niespodziewanie przegrały przed tygodniem. Teraz z pewnością będą chciały zrehabilitować się swym kibicom. Warto także dodać, że trzy zawodniczki UKS PCM Kościerzyna po raz kolejny otrzymały powołanie do junior-skiej kadry Polski. Tak więc Romana Fornalik, Patrycja Noga oraz Justyna Borkowska zaliczą następne spotkania w reprezentacji, tym razem rywalem będą Węgry.