W derbach powiatu kościerskiego Kaszubia wygrywa z Gwiazdą [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Po bardzo dobrym spotkaniu, zespół Kaszubii pokonał przed własną publicznością beniaminka IV ligi - Gwiazdę Karsin.

Przez pierwszy kwadrans na murawie dominowała drużyna gospodarzy, która praktycznie zamknęła ekipę z Karsina na jej własnej połowie. Jednak wystarczyły dwie szybkie kontry podopiecznych Andrzeja Borowskiego, by Gwiazda wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się kolejno - Krzysztof Rompca i Mateusz Borowski. Gospodarzom w końcówce pierwszej połowy udało się zdobyć kontaktową bramkę, a jej autorem był Kamil Sikora.

Drugą połowę lepiej zaczęli biało-bordowi. W 49 min. do wyrównania doprowadził Radosław Krysiński. Nieco ponad dziesięć minut później, ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Dumy Kaszub na 3:2. Jednak odpowiedź Gwiazdy była natychmiastowa, bo w 64 min. ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Borowski. Niestety, radość piłkarzy Gwiazdy nie trwała zbyt długo, ponieważ w 68 min. wynik spotkania na 4:3 dla Kaszubii sutalił Tomasz Tuttas.