Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W kościerskim szpitalu odbyły się warsztaty makijażu dla pacjentek Oddziału Onkologii Klinicznej

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie zorganizowano drugą edycję warsztatów makijażu dla pacjentek Oddziału Onkologii Klinicznej.

Inicjatywa zorganizowania warsztatów makijażu została zrealizowana przy wsparciu doświadczonych makijażystek. Spotkanie miało na celu wsparcie naszych pacjentek w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z utratą brwi podczas leczenia.

- W kontekście leczenia onkologicznego, w którym wypadanie włosów jest częstym zjawiskiem, utrata brwi może być dodatkowym wyzwaniem emocjonalnym. Warsztaty miały na celu naukę pacjentek profesjonalnego makijażu, ze szczególnym uwzględnieniem brwi, aby pomóc im odzyskać pewność siebie i poczucie piękna - mówiła Bernadeta Brzeska p.o. pielęgniarka oddziałowa Oddziału Onkologii Klinicznej.

Przeprowadzone przez Panią Sandrę i Panią Anetę warsztaty skoncentrowały się szczególnie na technikach rysowania brwi, które stanowią istotny element wyrazu twarzy. Pani Sandra, doświadczona wizażystka, która prowadziła warsztaty, podczas nauki zwracała szczególną uwagę na technikę malowania brwi, tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny.

- Już zeszłoroczne doświadczenia ukazały nam, że brwi mogą być trudnym obszarem, zwłaszcza w kontekście utraty włosów, która często nieuchronnie towarzyszy terapii. Brak włosów w obecnych czasach można ukryć ciekawą stylizacją lub peruką, ale brak brwi stanowił dla wielu z nas wyzwanie, które chciałyśmy podjąć - podkreśla Pani Sandra.

Dla uczestniczek, które nie miały doświadczenia z codziennym makijażem, warsztaty stały się nie tylko okazją do nauki, ale również chwilą oderwania od rzeczywistości i eksploracji własnej kobiecości. Ważnym elementem było stworzenie przyjaznej atmosfery, gdzie uczestniczki czuły się swobodnie, a śmiech towarzyszący warsztatom stał się integralną częścią tego wyjątkowego doświadczenia. To spotkanie było całkowicie poświęcone makijażowi i kobiecości.

- Z ogromną satysfakcją obserwujemy, że uczestniczki przestały być jedynie pacjentkami i stały się kobietami zainteresowanymi światem kosmetyków. To wyjątkowe doświadczenie sprawiło, że zdecydowaliśmy się kontynuować warsztaty cyklicznie. To dla nas coś pięknego, co napełnia nas energią i motywacją do dalszej pracy - mówiła Pani Sandra.

Kolejna edycja warsztatów odbędzie się już w kwietniu.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto