Zawodnicy "Olimpijczyka" Skorzewo pokazali doskonałą formę w Słupsku [GALERIA ZDJĘĆ]

Maciej Wajer
Świetny występ mają za sobą zawodnicy UKS Olimpijczyk Skorzewo, którzy rywalizowali w Mistrzostwach Pomorza LZS w LA w Słupsku. W pierwszym starcie po długiej przerwie podopieczni trenera Leszka Zblewskiego zdobyli 6 medali, a także ustanowili kilka rekordów życiowych. W puli wywalczonych krążków znalazły się 3 złote, 2 srebrne oraz 1 brązowy.

Sportowa rywalizacja rozgrywała się w kategorii młodzików do lat 16 oraz w kategorii open (junior młodszy, junior oraz senior)
Złote medale wywalczyli w kategorii U16: Amelia Pobłocka na 600 m, Kacper Jaszewski na 600 m oraz Jakub Olszewski w skoku w dal. Z kolei właścicielami srebrnych medali stali się: Faustyna Kotłowska w pchnięciu kulą oraz Dawid Górny w biegu na 110 metrów przez płotki. Dodajmy, że ci zawodnicy startowali w kategorii open. Natomiast brązowy medal zdobył debiutujący Marek Pepliński w pchnięciu kulą.

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych zawodników Olimpijczyka: 4 miejsce – Jakub Olszewski na 300 m, 4 miejsce – Jakub Makurat w pchnięciu kulą, 5 miejsce – Julita Troka na 600 m, 5 miejsce – Łukasz Walczak w pchnięciu kulą, 5 miejsce – Kamil Fąferko w biegu na 1000 m,6 miejsce Dawid Żołądek na 400 m, 7 miejsce – Dawid Żołądek na 100 m, 8 miejsce – Damian Żołądek na 100 m oraz 9 miejsce - Dawid Górny na 400 m.

W klasyfikacji medalowej, drużyna UKS Olimpijczyk Skorzewo uplasowała się na piątej pozycji. Przed naszym klubem znalazły się: AML Słupsk, Talex Borysław Borzytuchom, LKS Ziemi Puckiej Puck oraz Fenix Słupsk.