Zwycięstwo kościerskiego Sokoła na inaugurację ligi [GALERIA ZDJĘĆ]

MACIEJ WAJER
Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna pokonał u siebie drużynę KS Meble Wójcik Elbląg.

Kościerscy szczypiorniści mieli rozpocząć rozgrywli I ligi piłki ręcznej tydzień temu, ale ze względu na wycofanie się z rogzrywek Pomezanii Malbork, inauguracja nastąpiła w ten weekend. Rywalem podopiecznych Andrzeja Gryczki była zespół KS Meble Wójcik Elbląg. Od pierwszego gwizdka sędziego, gospodarze narzucili rywalom swoje tempo gry. Spotkanie otworzył dwiema bramkami Marek Piechowski. Po kwadransie gry Sokół prowadził 7:3. Z biegiem czasu, zespół z Kościerzyny tylko powiększał swoją przewagę, w efekcie czego na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony wygrywał 13:6. Warto też wspomnieć, że bramki kościerskiej drużyny w pierwszej połowie znakomicie bronił Sebastian Sokołowski. W rezultacie pierwsza część zawodów zakończyła się zwycięstwem kościerzynian 15:8.

Drugą partię znakomicie zaczęli elblążanie, którzy przede wszystkim poprawili grę defensywną. Od 35 minuty gra zdecydowanie się zaostrzyła po obu stronach. W efekcie, sędziowie ukarali dwóch zawodników Sokoła karami dwuminutowymi, a Maciej Reichel został ukarany czerwoną kartką. W rezultacie kościerska ekipa grała przez kilka minut trzema zawodnikami w polu. To wykorzystali elblążanie niwelując przewagę Sokoła w 40 min. do stanu 18:14. Kościerzynianie jednak się nie poddali i zachowali zimną krew nie tracąc swojego impetu. W efekcie czego na pięć minut przed końcową syreną prowadzili różnicą siedmiu trafień, by ostatecznie wygrać 33:21. Najwięcej bramek dla kościerskiej drużyny zdobył Łukasz Orlich, który zaliczył 9 trafień. Tyle samo bramek dla Elbląga zdobył Rafał Stępień.