Forpula Lipusz w siatkarskim finale lepsza od Feniksa [GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO]

Maciej Wajer
Siatkarki Forpuli Lipusz pokonały w finale PLSK drużynę Feniksa Kościerzyna i wywalczyły Puchar Wójta Gminy Lipusz.

Hala sportowa w Lipuszu była miejscem finałowych zmagań siatkarek, które od końca minionego roku rywalizowały w Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet. Zanim w wielkim finale zmierzyły się zespoły Forpuli Lipusz i Feniksa Kościerzyna, został rozegrany mecz o 3 miejsce między KOSiR Bat Kościerzyna, a Team Bytów. Zespół z Kościerzyny, który rundę zasadniczą zakończył na pierwszej pozycji, a walkę o wejście do finału przegrał z Feniksem, nie miał większych trudności z pokonaniem rywalek. Mecz zakończył się w trzech setach zwycięstwem siatkarek z Kościerzyny.

Forpula w drodze do finału wyeliminowała wspomniany wyżej zespół Teamu Bytów. Pierwszy, finałowy set z Feniksem gospodynie wygrały bez większych problemów. Drugi z kolei nie był już taki łatwy. Początkowo lipuszanki wypracowały sporą przewagę, by później ją szybko roztrwonić. Ostatecznie gospodynie wygrały również drugiego seta. Trzecią partię rozpoczęły znakomicie od prowadzenia 6:0. W tym momencie w zespole z Lipusza dało się we znaki rozluźnienie, co szybko wykorzystały rywalki doprowadzając do remisu, a następnie do kilkupunktowej przewagi. Od stanu 9:9 toczył się wyrównany pojedynek, jednak końcówka należała do siatkarek z Kościerzyny. Tym samym Feniksowi udało się zmniejszyć prowadzenie Forpuli na 2:1. Czwartą partię lipuszanki podobnie, jak drugą, rozpoczęły bardzo dobrze. Później, kibice oglądali powtórkę z seta trzeciego. Od stanu 8:8 oba zespoły wymieniały się ciosami, zdobywając punkt za punktem. Taki obraz gry utrzymywał się do wyniku 16:16, gdy Feniks poprosił o czas. Przerwę, jak się okazało, lepiej wykorzystały miejscowe, które zaczęły budować decydującą przewagę. W efekcie czwarty set zakończył się wygraną Forpuli 25:18 i ostatecznym zwycięstwem siatkarek z Lipusza, które wywalczyły Puchar Wójta Gminy Lipusz.