Kaszubia przegrywa na inaugurację. Wda i Lipusz notują zwycięstwa

MACIEJ WAJER
Inaugurację rundy wiosennej mają już za sobą piłkarze naszych IV i V ligowych zespołów.

Kaszubia Kościerzyna pod wodzą nowego trenera Artura Kalinowskiego, miała wprawdzie powalczyć o ligowe punkty już dwa tygodnie temu, ale ze względu na warunki pogodowe, jej mecz z liderem tabeli - Radunią Stężyca, został odwołany. W tej sytuacji, pierwszy mecz rundy rewanżowej biało-bordowi rozegrali na wyjeździe, gdzie rywalem była drużyna GKS Kolbudy. W pierwszej połowie toczył się wyrównany pojedynek, a obie ekipy nie miały zbyt dużo sytuacji do zdobycia gola. Zupełnie inaczej wyglądała druga odsłona. Po zmianie stron, gospodarze przeprowadzili szybką akcję, w efekcie której Patryk Jurczak umieścił futbolówkę w bramce Kaszubii. Była to 53 minuta meczu. Odpowiedź Dumy Kaszub była natychmiastowa. Dwie minuty po stracie gola, Kaszubia za sprawą Tomasza Piekarskiego doprowadziła do wyrównania. Niestety, wynik spotkania ustalili w 65 minucie miejscowi, którzy zdobyli drugą bramkę. Mimo starań, piłkarzom naszej drużyny nie udało się doprowadzić do remisu. Warto też wspomnieć, że w doliczonym czasie gry, czerwoną kartkę otrzymał golkiper kościerskiego zespołu - Łukasz Pupka-Lipiński.

W zupełnie innych nastrojach swoje mecze kończyli piłkarze V-ligi, czyli Gwiazdy Karsin oraz Wdy Lipusz. Gwiazda zmierzyła się na własnym terenie z Pogonią Prabuty. Początek meczu nie był szczęśliwy dla podopiecznych Andrzeja Borowskiego, bo w 37 min. goście objęli prowadzenie. Trzy minuty później, Gwiazda doprowadziła do remisu, a minutę przed przerwą wyszła na prowadzenie. W 72 min. Pogoń zdobyła wyrównującą bramkę, ale losy meczu rozstrzygnął w 87 min. Patryk Drewek, który dał zwycięstwo swojej drużynie.

Mocnym akcentem rundę wiosenną zainaugurowali piłkarze Wdy Lipusz, którzy na wyjeździe zagrali z Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Pierwsze dwie bramki podopieczni Tomasza Bąkowskiego zdobyli w końcowej fazie pierwszej odsłony (38 i 45 min.). Ich autorami byli - Rafał Prądziński i Jakub Gronowski. W drugiej części Wda strzeliła jeszcze trzy gole wygrywając ostatecznie 5:0. Bramki zdobywali - Robert Cieszyński, Paweł Arndt i Łukasz Cieszyński.