Kościerskie szczypiornistki w ósemce najlepszych zespołów

Maciej Wajer
Szczypiornistki KS Kościerzyna zanotowały kolejny, sporyowy sukces. W ramach 1/16 rozgrywek Pucharu Polski podopieczne trenera Dariusza Męczykowskiego pokonały na własnym terenie zespół MKS AZS UMCS Lublin. Nasza drużyna nie dała żadnych szans swoim rywalkom i wielkim stylu awansowała do kolejnej rundy.

Starcie kościerskiej drużyny z akademiczkami z Lublina było jednostronnym widowiskiem, w którym pierwsze skrzypce grały nasze szczypiornistki. Od pierwszych minut zawodów to kościerzynianki dominowały na parkiecie i nie pozwalały przeciwniczkom na zbyt wiele. Świadczy o tym fakt, że do 7 minuty meczu bramki zdobywały tylko i wyłącznie nasze zawodniczki. Lublinianki nie były w stanie skutecznie sforsować żelaznej defensywy kościerskiej drużyny. Z kolei nasza ekipa nie miała większych kłopotów z kończeniem swoich sytuacji. W rezultacie, pierwsza odsłona meczu zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem KS Kościerzyna 28:9.

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, szczególnie jej początek. Nasza ekipa pozwoliła rywalkom na więcej, sama natomiast słabo grała w ataku. Pomimo tego, że lublinianki próbowały zmienić niekorzystny rezultat grając zdecydowanie lepiej w drugiej części meczu, doświadczenie kościerskiej ekipy wzięło górę. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego mimo nieco słabszej gry, cały czas kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się prawdziwym pogromem zespoły z Lublina 45:24. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły: Joanna Gędłek, Natalia Fesdorf oraz Julia Witulich. Wszystkie wymienione zawodniczki zakończyły mecz z ośmioma bramkami na swoim koncie.

- To jest wielki klubowy sukces - stwierdził trener Dariusz Męczykowski. - Awansowaliśmy do ścisłej elity, którą stanwoi osiem najlepszych zespołów. Bardzo dziękuję moim zawodniczkom za wspaniałą grę.

W wyniku losowania w 1/8 rozgrywek Pucharu Polski KS Kościerzyna zmierzy się z Koroną Handbal Kielce. To spotkanie zostanie rozegrane 15 stycznia, a jego gospodarzem będzie zespół z Kielc.