Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Muzea otwierają się po zmroku. Nocne atrakcje będą wyjątkowe w muzeum w Będominie i Wdzydzach

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Muzea otwierają się po zmroku. Nocne atrakcje będą wyjątkowe w muzeum w Będominie i Wdzydzach
Muzea otwierają się po zmroku. Nocne atrakcje będą wyjątkowe w muzeum w Będominie i Wdzydzach muzeum hymnu narodowego/muzeum kaszubski park etnograficzny wdzydze
Europejska Noc Muzeów to jedyna w swoim rodzaju okazja do zwiedzania ciekawych placówek po zmroku.

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Do Muzeum trafił tajemniczy list od Józefa Wybickiego z wezwaniem do niezwłocznego dołączenia do jego tajnej wyprawy. Zbyt wiele szczegółów nie podał. Mamy spakować tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Poprosił również, żeby przywieźć coś, co nazwał skarbem przypominającym mu atmosferę rodzinnego domu. Brzmi nieco tajemniczo, ale Wybicki nie raz już nas zaskoczył. Zatem nie traćmy czasu. Pakujmy się i ruszajmy w drogę. Muzeum zaprasza w najbliższą sobotę od godz. 18 na Noc Muzeów w Muzeum Hymnu Narodowego, która poświęcona jest podróżom Józefa Wybickiego. W swoim długim i pełnym niespodzianek życiu zwiedził kawał świata. W planach także gry i zabawy parkowo-dworskie, pokazy rzemiosł dawnych, kiermasz książki muzealnej oraz ognisko.

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach

Europejska Noc Muzeów to także jedyna w swoim rodzaju okazja do zwiedzania wdzydzkiego muzeum po zmroku. Spacerując z przewodnikiem będzie można podglądać przez okna mieszkańców wsi przy pracy lub wieczerzy, odwiedzicie m.in. robotnika rolnego, obraźnika, stelmacha i wiejskiego nauczyciela. Miłośnicy mocniejszych wrażeń poznają tradycję „pustej nocy”, zwiedzą kryptę rodu Wejherów, wezmą udział w weselnej potańcówce i zawiążą komitet kolejkowy. Przewodnicy będą oprowadzać uczestników Nocy Muzeów w 20-osobowych grupach, co 15 minut, od godziny 20:00 do północy. Wstęp: 1 zł

Tej nocy zwiedzicie również wystawy:
„ZORZE", która przybliża odbiorcom działalność muzeum jako instytucji badającej i dokumentującej wszelkie przejawy kaszubskiej kultury – od początków istnienia instytucji aż po czasy współczesne; zaprezentowane na niej eksponaty tworzą bogaty zbiór przedmiotów: zarówno tych, które uważano za kaszubskie na początku XX wieku, jak i tych, które mianem kaszubskich określa się obecnie.

„MUZEUM DO ZABAWY?", która w atrakcyjny, przystępny i nowoczesny sposób opowiada o historii powstania Kaszubskiego Parku Etnograficznego, umożliwia zrozumienie istoty powstawania kolekcji i pracy etnologów, antropologów oraz etnografów, a także sprawia, że dziecięca publiczność muzealna może czerpać wiedzę poprzez aktywną zabawę.

Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto