Maciej Wajer
Kościerski Sokół pokonał we własnej hali zespół MKS Mazur Sierpc
Kościerski Sokół pokonał we własnej hali zespół MKS Mazur Sierpc Fot. Maciej Wajr
Sokół Porcelana Lubiana znakomicie rozpoczął rundę rewanżową I ligi piłki ręcznej mężczyzn. Na własnym terenie pokonał drużynę MKS Mazur Sierpc.

Szczypiorniści rywalizujący w I lidze piłki ręcznej powrócili na parkiet po kilkutygodniowej przerwie. Kościerski Sokół na inaugurację drugiej części sezonu podejmował we własnej hali drużynę z Sierpca.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było wiadomo, że to spotkanie może dostarczyć wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i zgromadzonym w kościerskiej Sokoni, kibicom. Warto wspomnieć, że w pierwszej części sezonu obie drużyny stoczyły bardzo zacięty pojedynek. Ten mecz był rozgrywany w Sierpcu i zakończył się jednobramkowym zwycięstwem zespołu z Kościerzyny – 21:20 (po pierwszej połowie był remis 10:10).

Wynik spotkania w Kościerzynie otworzył Maciej Reichel, ale goście szybko doprowadzili do wyrównania. Pierwszy kwadrans meczu nie zapowiadał wielkich emocji. Obie drużyny skupiły się na żelaznej defensywie, a swojego szczęścia szukały przede wszystkim w grze z kontry. Sytuacja zaczęła nabierać rumieńców od 21 minuty. Wówczas z drużyny Sokoła zostało wykluczonych dwóch zawodników. Nie dość, że przyjezdni nie wykorzystali gry w przewadze, to jeszcze stracili dwie bramki, dzięki czemu kościerski Sokół wyszedł na prowadzenie 12:8. Sama końcówka pierwszej połowy należała do zawodników z Kościerzyny, którzy zakończyli ją sześciobramkowym prowadzeniem - 15:9.

W drugą odsłonę znakomicie weszli podopieczni Andrzeja Gryczki. Ekipa gospodarzy zagrała zdecydowanie szybciej i kombinacyjnie, co zaowocowało kilkoma bramkami zdobytymi z rzędu. W pierwszych dziesięciu minutach od wznowienia gry, Sokół zaliczył 8 trafień, natomiast Mazur trafiał do bramki tylko 3 razy. Od tego momentu szczypiorniści kościerskiego zespołu całkowicie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Mimo wielkich chęci, a także indywidualnego krycia, drużynie gości nie udało się zniwelować strat. Na 10 minut przed końcową syreną przewaga Sokoła sięgnęła 10 bramek. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem kościerskiej drużyny 31:20.

Najwięcej bramek dla Sokoła – 6 - zdobył Adam Konkel, natomiast dla Mazura najlepiej punktował Jarosław Wiśniewski, który ukończył mecz z 6 bramkami.