Zacięta walka w Olsztynie i ostateczne zwycięstwo Sokoła [Wideo]

MACIEJ WAJER
Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna po niezwykle zaciętym widowisku, pokonał na wyjeździe ekipę Warmii Energa Olsztyn.

Przed tym spotkaniem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta. Chociaż liderem tabeli był kościerski Sokół, to jego rywal plasował się na piątym miejscu. Podopieczni Andrzeja Gryczki wiedzieli bardzo dobrze, że o wygraną w tym spotkaniu będzie bardzo trudno. Te przewidywania potwierdziły już pierwsze minuty zawodów rozgrywanych w Olsztynie. Gospodarze rozpoczęli z wysokiego „C” i po kilku minutach prowadzili już 4:1. Mimo starań, zespołowi z Kościerzyny w ciągu kilkunastu minut nie udawało się zniwelować wspomnianej różnicy bramkowej. W efekcie, po kwadransie gry, gospodarze prowadzili 8:5. Wyrównany obraz gry utrzymywał się do praktycznie do końca pierwszej odsłony. Obydwa zespoły utrzymywały dotychczasowy poziom, który charakteryzował się skutecznością w ataku oraz szczelną obroną. Jednak dwie ostatnie minuty w wykonaniu podopiecznych Andrzeja Gryczki mogły zwiastować to, co nastąpiło w drugiej połowie spotkania. Za sprawą Michała Derdzikowskiego oraz Krzysztofa Jasowicza udało się zniwelować straty, w wyniku czego pierwsza odsłona zawodów zakończyła się wynikiem 15:13 dla gospodarzy. Warto wspomnieć, że w końcowej fazie pierwszej partii, zawodnicy z Kościerzyny zdecydowanie poprawili skuteczność, wykorzystując jednocześnie straty zespołu z Olsztyna, głównie w ataku.

Drugą połowę otworzył trafieniem Jakub Raichel, ale odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy, szczypiorniści olsztyńskiej drużyny nie pozwolili naszym zawodnikom na złapanie kontaktu, bowiem w tym czasie utrzymało się ich trzybramkowe prowadzenie. Sytuacja zaczęła się zmieniać od 46 minuty spotkania. Sygnał do walki dał niezawodny Maciej Reichel, który zniwelował różnicę do jednej bramki (21:20). Za sprawą wspomnianego zawodnika w 52 minucie kościerski Sokół po raz pierwszy w tym meczu doprowadził do remisu 22:22. Od tego momentu losy meczu zaczęły się powoli odwracać na korzyć zawodników z Kościerzyny. Po kilkudziesięciominutowej dominacji gospodarzy, to kościerzynianie nadawali ton grze. Warto też wspomnieć, że w końcowej fazie meczu, skutecznie wybijał z rytmu miejscowych, Sebastian Sokołowski, który świetnie bronił bramki Sokoła. W 58 minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie 25:23. Minutę później ekipa z Olsztyna doprowadziła do stanu 24:25, a także miała doskonałą okazję do zanotowania remisu, ale marzenia o zdobyciu punktu rozwiał fenomenalną interwencją bramkarz kościerskiego zespołu. Ostatecznie Sokół wygrał po ciężkim meczu 25:24. Obecnie, nasz zespół ma 4 punkty przewagi nad Nielbą Wągrowiec, ale Sokół rozegrał jedno spotkanie więcej niż druga w tabeli Nielba.