Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmarł Eryk Klatt, znany przedsiębiorca i założyciel Unibudu w Wielkim Klinczu

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Smutna wiadomość obiegła powiat kościerski. W wieku 83 lat zmarł Eryk Klatt, znany przedsiębiorca, założyciel Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego UNIBUD z siedzibą w Wielkim Klinczu. Był ceniony również za wsparcie lokalnych inicjatyw, sportu i kultury. Nigdy nie odmawiał wsparcia potrzebującym.

Firma K.P.P.U. Unibud Sp. powstała w 1988 roku. Od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się obróbką materiałów pochodzenia drzewnego. Specjalizuje się w produkcji mebli, przede wszystkim łazienkowych, obudów i kolumn głośnikowych oraz obudów automatów do gier. Unibud od zawsze prowadzi wiele działań mających na celu wsparcie ciekawych i wartościowych inicjatyw.

Wspiera i promuje: UKS PCM Kościerzyna - drużynę piłki ręcznej kobiet, OSP w Wielkim Klinczu, pomaga pracownikom Unibudu, którzy zachorowali lub znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Unibud wspiera także lokalną szkołę, harcerzy i różne organizacje z powiatu kościerskiego.

Pana Eryka Klatta żegnają mieszkańcy powiatu kościerskiego, którzy w poruszających słowach wspominają znanego przedsiębiorcę. Na Facebooku można znaleźć wpisy osób, które od lat znały Eryka Klatta.

Dariusz Męczykowski, radny Sejmiku Woj. Pomorskiego

"W życiu człowieka zdarzają się chwile, które odciskają na nas smutne piętno i zostają w nas na zawsze...
Właśnie taką jest moment, w którym dowiedziałem się o śmierci mojego Mentora, Przyjaciela i po prostu dobrego człowieka - Eryka Klatta.
Tak niespodziewane odejście pozostawia pustkę nie tylko w sercu moim, mojej rodziny i najbliższych - ale także w wielu środowiskach, w których Pan Eryk działał. Wspierał mocno piłkarki ręczne KS Kościerzyna i inne organizacje. Nigdy nie odmawiał wsparcia potrzebującym.
Jego wiedza i zapał były tak duże że inni - w tym ja - mogli z nich czerpać i sprawiać, że świat nas otaczający stawał się trochę lepszy.
Panie Eryku - obiecuję że będę kontynuował rzeczy które prowadziliśmy. Jestem to Panu winien. Spoczywaj w pokoju. Całej Rodzinie przekazuje najszczersze kondolencje.
Wdzięczny Darek z rodziną i bliskimi, wraz z dużą grupa piłkarek ręcznych oraz innymi środowiskami"

Sołectwo Wielki Klincz

"Odszedł do wieczności wspaniały dobry człowiek pan Eryk Klatt
wszystkim dobrze znany …
W imieniu mieszkańców Sołectwa i moim własnym łączymy się w bólu
Sołtys Bernadeta Hamerska i Rada Sołecka"

KGW "Sąsiadki Aparatki" z Wielkiego Klincza

"Nigdy nie wiemy kiedy robimy ostatnie zdjęcie panie Eryku Klatt, KGW ,,Sąsiadki Aparatki z Wielkiego Klincza - zawsze pozostanie pan w naszych sercach. Dziękujemy za wszystko co pan dla nas uczynił. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia dla najbliższych i rodziny"

Halina Rogińska, prezes Kaszubskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Kościerska Chata

"Smutek ogarnia, kiedy dowiadujemy się, o śmierci wspaniałych ludzi. Dużo dobrego zrobił dla KSA Kościerska Chata, Jedyna osoba, która spytała mnie czy jeszcze w czymś pomóc. Mało takich osób.
Kochani odszedł do wieczności Pan Eryk Klatt.
Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich."

Msza żałobna odbędzie się w czwartek 15 lutego o godz. 12 w kościele Świętej Trójcy w Kościerzynie, po czym nastąpi ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafialnym w Kościerzynie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto