MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie trafią miliony na inwestycje!

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Dodatkowe pieniądze pozwolą przeprowadzić w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wiele ważnych inwestycji.
Dodatkowe pieniądze pozwolą przeprowadzić w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie wiele ważnych inwestycji. Edyta Łosińska-Okoniewska
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie czeka sporo inwestycji. Placówka otrzymała 4,5 mln zł na poprawę ochrony przeciwpożarowej i sprzęt medyczny.

Pieniądze dla szpitala w Kościerzynie

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie dostał miliony na inwestycje. Zdecydowali o tym radni Sejmiku Województwa Pomorskiego. Mowa o 4,5 mln zł! Dodajmy jednak, że łącznie na rozwój szpitali ogólnych, psychiatrycznych oraz ratownictwa medycznego przeznaczono ponad 16 milionów złotych.

- W ramach zadań mających na celu dostosowanie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie do przepisów przeciwpożarowych, placówka w Dzierżążnie otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 1 500 000 zł, a placówka w Kościerzynie na realizację II etapu tego zadania kwotę 2 430 000 zł - mówi Marta Lorek, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Środki te zostaną przeznaczone na instalację systemu SSP oraz przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z modernizacją infrastruktury przeciwpożarowej.

W ramach pozyskanych środków zostaną m.in. dostosowane drogi ewakuacyjne do obowiązujących przepisów, zmodernizowane systemy sygnalizacji pożaru oraz wymienione hydranty wewnętrzne i drzwi przeciwpożarowe. A wszystko po to, by jeszcze bardziej poprawić kwestie bezpieczeństwa.

Do szpitala trafi także nowy sprzęt medyczny. Wymienione zostaną 2 zestawy napędów ortopedycznych na bloku operacyjnym. Oddział Kardiologiczny z INK wzbogacony zostanie o głowicę do echokardiografu, a zakup USG do sali hemodynamiki w znaczący sposób ułatwi ocenę serca w trakcie zabiegu.

Dofinansowanie obejmuje również modernizację wewnętrznej instalacji gazów medycznych poprzez wymianę wyeksploatowanych przyłóżkowych paneli medycznych w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Onkologicznej oraz Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i dostępności do tlenoterapii - podkreśla Marta Lorek.

Na realizację zadania mającego na celu podniesienie funkcjonalności i jakości oddziałów poprzez ich doposażenie przekazano dofinansowanie w wysokości 580 000 zł.

- Decyzja Sejmiku Województwa Pomorskiego stanowi istotny krok w kierunku poprawy infrastruktury służby zdrowia w regionie, podkreślając zaangażowanie w rozwój i wsparcie dla lokalnych placówek medycznych - przyznaje rzecznik prasowy szpitala. - W naszym przypadku inwestycje pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu i kompleksowości opieki hospitalizowanych pacjentów oraz zapewnienie długofalowych korzyści w postaci wzrostu jakości świadczonych usług zdrowotnych, efektywności leczenia oraz dostępności do realizowanych świadczeń.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto