Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Medal HDK trafił do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
W sobotę w Kościerzynie obchodzono 65. rocznicę klubu Honorowych Dawców Krwi. Były podziękowania i gratulacje, wręczone zostały odznaczenia i medale dla honorowych krwiodawców. Wśród odznaczonych medalami członków klubu HDK znalazła się Komenda Powiatowa Policji Kościerzynie (policjanci: mł. asp. Kamila Treder, podinsp. Rafał Hewelt, st. asp. Artur Felckowski, asp. Daniel Chocha).

25 listopada br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kościerzynie miały miejsce uroczyste obchody Święta Krwiodawstwa w Kościerzynie. Rozpoczęły się od uroczystego wręczenia odznaczeń i medali dla zasłużonych krwiodawców. Wśród odznaczonych medalami HDK była Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie, którą reprezentował Komendant Powiatowy Policji w Kościerzynie podinsp. Michał Domeracki oraz funkcjonariusze kościerskiej jednostki.

Medale wręczali przedstawiciele Zarządu HDK w Kościerzynie oraz pani Alicja Żurawska, starosta kościerski. Dodatkowo wyróżnionymi byli emerytowani policjanci Roman Nikel, który oddał już blisko 60 litrów krwi oraz Rafał Budnik. Zaproszeni goście składali odznaczonym krwiodawcom podziękowania, gratulacje i życzenia sukcesów w pracy oraz zdrowia i szczęścia w życiu prywatnym.

Honorowe oddawanie krwi to wartościowe działanie z kilkoma kluczowymi powodami:

  • Ratowanie Życia: Krew jest niezbędnym elementem w leczeniu wielu chorób, operacjach, wypadkach czy leczeniu chorób przewlekłych. Poprzez oddawanie krwi, możesz bezpośrednio przyczynić się do ratowania życia innych ludzi.
  • Wszechstronność Pomocy: Krew jest niezastąpionym składnikiem w medycynie, a jedna jednostka krwi może pomóc wielu pacjentom. Dlatego nawet pojedyncza donacja ma potencjał pomocy kilku osobom.
  • Bezpieczeństwo Krwi: Dostęp do bezpiecznej krwi jest kluczowy dla funkcjonowania systemów zdrowotnych. Oddając krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa, przyczyniasz się do utrzymania odpowiednich zapasów krwi, co ma znaczenie szczególnie w przypadku sytuacji awaryjnych.
  • Wzmacnianie Społeczności: Aktywność honorowego krwiodawstwa wzmacnia więzi społeczności poprzez wspólne zaangażowanie w działania charytatywne. To również sposób na uczestnictwo w społeczności, w której każda jednostka ma możliwość przyczynienia się do dobra wspólnego.
  • Badania Zdrowotne: Podczas procesu oddawania krwi przeprowadza się różne badania mające na celu ocenę stanu zdrowia dawcy. To może pomóc w wykrywaniu ewentualnych problemów zdrowotnych, co jest dodatkowym korzyścią zarówno dla dawcy, jak i systemu zdrowotnego.
  • Działanie Bezpośrednie i Konkretne: Oddawanie krwi to działanie bezpośrednie, które nie wymaga dużego nakładu czasu ani specjalnych umiejętności. Każdy, kto jest zdrowy i spełnia określone kryteria, może to zrobić.
  • Poczucie Satysfakcji: Wiedza, że dzięki twojej krwi ktoś może przeżyć, przynosi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia. To bezcenne doświadczenie, które sprawia, że wiele osób czuje się bardziej związanych z innymi i bardziej wartościowymi członkami społeczeństwa.
Polecjaka Google News - Dziennik Bałtycki
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Opaska na depresję - to może być przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto