Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Medal i odznaka „Złoty Laur” dla świętej pamięci Radosława Flisikowskiego. Tak zdecydowali radni gminy

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Archiwum prywatne/FB
Podczas piątkowej sesji radni gminy Kościerzyna jednogłośnie zadecydowali o nadaniu medalu i odznaki „Złoty Laur” dla świętej pamięci Radosława Flisikowskiego. To odznaczenie przyznawane za zasługi dla Gminy Kościerzyna, długoletnią aktywność społeczną oraz podejmowanie pożytecznych inicjatyw publicznych.

W uzasadnieniu uchwały można przeczytać:

Doktor Radosław Flisikowski był wyjątkowym człowiekiem. Lekarz, specjalista chirurg, urolog, flebolog, współorganizator systemowej opieki dla pacjentów żywieniowych. Cenił sobie bezpośredni, trwający nieraz nawet kilka lat, kontakt ze swoimi pacjentami. Zaprzyjaźniał się z nimi i ich rodzinami, towarzyszył im i wspierał.

Miał łatwość budowania wspólnoty, żył z pasją, był radosny i wesoły, wytrwały, empatyczny, a nade wszystko skromny. Zawsze gotowy do niesienia bezinteresownej pomocy – nigdy jej nie odmawiał i zawsze znajdował na nią czas, pomagając sąsiadom ze swojej miejscowości i z innych miejscowości Gminy Kościerzyna, wspierając osoby niepełnosprawne i uchodźców z Ukrainy.

Często kosztem życia rodzinnego niósł pomoc, poświęcając na to swój prywatny czas i nie oczekując żadnych gratyfikacji. Wspierał Osadę Burego Misia w Wętfiach i Caritas. W trudnej sytuacji wojny w Ukrainie jako jeden z pierwszych włączył się w pomoc uchodźcom przybywającym do Gminy Kościerzyna.

Popularyzator zdrowego trybu życia i sportu. Był jednym z założycieli Kościerskiego Klubu Morsów „Forrest Gump”. To między innymi dzięki niemu wielu mieszkańców pokochało zdrowe, zimowe kąpiele. Jego aktywność wzmocniła rozwój partnerstwa Gminy Kościerzyna z Gminą Pniewy poprzez wspólne dzielenie pasji do morsowania. Pomysłodawca i organizator odbywających się co roku Biegów Morsa w Garczynie, które łączą pasjonatów morsowania z całego kraju.

Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji powstała kościerska trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która swój początek i koniec ma w Osadzie Burego Misia w Wętfiach.

Dr Radosław Flisikowski zginął tragicznie 22 października 2023 roku. W uznaniu zasług i wielu dokonań śp. Radosława Flisikowskiego Rada Gminy Kościerzyna zdecydowała o pośmiertnym przyznaniu Medalu i Odznaki „Złoty Laur”.

Przypomnijmy, że organizator wydarzenia - Kościerski Klub Morsów "Forrest Gump", chcąc na stałe uhonorować wkład doktora Flisikowskiego w działalność na rzecz promowania aktywności fizycznej, nadał tej imprezie biegowej jego imię.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto