Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Kościerzyny mogą zgłaszać pomysły na modernizację parku przy ul. 8 Marca

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Do końca roku mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię w sprawie zmian w parku. Miasto chce, by ta inwestycja była rekreacyjną perełką Kościerzyny.
Do końca roku mieszkańcy mogą wyrazić swoją opinię w sprawie zmian w parku. Miasto chce, by ta inwestycja była rekreacyjną perełką Kościerzyny. UM Kościerzyna
Do 31 grudnia 2023 r. mieszkańcy Kościerzyny mają czas, by zgłosić swoje uwagi dotyczące modernizacji parku przy ul. 8 Marca. Miasto przedstawiło koncepcję i czeka na opinie. Zobaczcie, jak będzie wyglądało to miejsce.

Park przy ul. 8 Marca w Kościerzynie ma być jednym z najważniejszych miejsc rekreacyjnych w mieście. Przed kilkunastoma tygodniami dotarła informacja o przekazaniu dofinansowania na jego modernizację. Władze miasta mają pewną koncepcję na zagospodarowanie tego terenu, jednak chcą też, aby w tej kwestii wypowiedzieli się mieszkańcy.

W planach są takie strefy jak: sportowa, rekreacyjna i relaksu oraz skatepark. Poza tym ma powstać trawiaste boisko piłkarskie, boisko do koszykówki o betonowej nawierzchni oraz kort tenisowy i ścianki do tenisa i miasteczko rowerowe.

Co ważne, będzie także nowy plac zabaw oraz sensoryczny z grami planszowymi i do gry w bule.

- Wiemy, że jest to jedna z najdłużej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji w naszym mieście, dlatego prosimy, zapoznajcie się z koncepcją i napiszcie co o niej sądzicie. Chcemy, abyście wyrazili opinię, czy spełnia wasze oczekiwania, a powstała ona w oparciu o szereg rozmów prowadzonych z mieszkańcami na miejscu planowanej inwestycji oraz w urzędzie - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Dlatego w koncepcji ujęto wielofunkcyjne zagospodarowanie tego terenu, aby każdy z naszych mieszkańców, ci młodsi i ci starsi, znaleźli tam ofertę dostosowaną właśnie do siebie. Bardzo zależy nam na tym, aby Park przy ulicy 8 Marca po modernizacji stał się istotnym punktem na sportowo-rekreacyjnej mapie Kościerzyny.

Warto nadmienić, że mieszkańcy od lat sygnalizowali konieczność modernizacji parku, którego obecny stan budzi wiele zastrzeżeń i jest miejscem spotkań osób, które spożywają tam alkohol, zwłaszcza po zmroku. Przed dwoma laty zainstalowano monitoring.

Mieszkańcy mają czas do 31 grudnia 2023 r. na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie. Uwagi i propozycje można kierować mailem na: [email protected]

- W naszym mieście zdecydowanie brakuje miejsc na młodzieży, tej starszej również. Widzę nacisk na różnego rodzaju place zabaw dla najmłodszych. A gdzie coś dla starszych? Uważam że świetnym pomysłem byłoby utworzenie parku OCR, różnego rodzaju klatki z przeszkodami do pokonania. Myślę że ten pomysł spodoba się mieszkańcom - pisze jedna z mieszkanek Kościerzyny.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Są też propozycje "pierwszej potrzeby".

- Jako mieszkaniec korzystający z córką z tego parku, a nie mieszkający w okolicy chciałbym zauważyć że bardzo dużym problemem w tym oto miejscu jest brak dostępu do toalety - pisze mieszkaniec. - Uważam że bardzo fajnym rozwiązaniem byłaby toaleta taka sama jak znajduje się obok ulicy Rzemieślniczej (Deptak). Owszem jest to toaleta płatna, ale uważam iż większość dzieci posiada przy sobie symboliczną złotówkę na to by skorzystać z takiej toalety.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto