Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W przyszłym roku ruszy budowa sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie WIDEO

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Wideo
od 16 lat
Sala sportowa z prawdziwego zdarzenia powstanie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie. Miasto rozstrzygnęło przetarg. Wszystko wskazuje na to, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

W Kościerzynie powstanie nowa sala sportowa

W 2024 roku rozpocznie się budowa sali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kościerzynie. To jedna z najważniejszych inwestycji sportowo-oświatowych, którą miasto planowało od lat. Jednak na przeszkodzie stanął brak środków finansowych. Na szczęście dzięki dotacji marzenie uczniów, nauczycieli i rodziców będzie miało okazję się spełnić.

Pieniądze na budowę pochodzą z ósmej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład, a także z dotacji z Ministerstwa Sportu, którą miasto pozyskało już wcześniej.

- W poprzedniej kadencji radni uchwalili Strategię Rozwoju Sportu, w której wspólnie wpisaliśmy jako pierwszą inwestycję w tym zakresie budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, gdyż tam była zgoda, aby zburzyć dotychczasowy obiekt i na jego miejscu wybudować nowy o czterokrotnie większej powierzchni boiska - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - Planując tę inwestycję najpierw musieliśmy uregulować własność gruntów przy szkole, gdyż część z nich nie była własnością miasta. Potem przystąpiliśmy do wybrania firmy i stworzenia projektu sali, uzyskaliśmy pozwolenia, a następnie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu.

W tym czasie jednak sytuacja radykalnie się zmieniła. Wybuchła pandemia, wojna, a także nastąpiły zdecydowane podwyżki. Po przetargu okazało się, że najniższa oferta budowy sali opiewała na kwotę ponad 12 mln zł przy 3 mln zł dotacji, którą wcześniej otrzymało miasto. Dlatego też konieczne stało się dalsze poszukiwanie funduszy, które pozwoliłyby na zrealizowanie zadania. I tu z pomocą przyszedł program Polski Ład.

- Dostaliśmy dodatkowe 9 mln zł na budowę sali - dodaje Michał Majewski. - Nasz wkład własny wynosi 900 tys. zł. Dzięki kwocie 13 mln zł możemy przystąpić do budowy.

16 listopada miasto wyłoniło wykonawcę w przetargu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa. Jednak o dokładnych terminach zdecydują warunki pogodowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto