Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Są pieniądze na ubrania specjalne dla strażaków z gminy Kościerzyna. Czek wręczył Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski wręczył symboliczny czek na kwotę 77 616 zł z przeznaczeniem na zakup ubrań specjalnych dla strażaków OSP gm. Kościerzyna.
Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski wręczył symboliczny czek na kwotę 77 616 zł z przeznaczeniem na zakup ubrań specjalnych dla strażaków OSP gm. Kościerzyna. UG Kościerzyna
Czek na ponad 77 tys. zł wręczył strażakom z gminy Kościerzyna Aleksander Jankowski, wicewojewoda pomorski. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ubrań specjalnych, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo.

Odpowiednie ubrania dla strażaków są niezwykle istotne, ponieważ pomagają zadbać o bezpieczeństwo podczas akcji. Dlatego tak ważne jest, aby druhowie mieli dostęp do takich strojów. Już wiadomo, że te trafią do kolejnych jednostek w gminie Kościerzyna, bowiem są pieniądze na ich zakup.

- W Urzędzie Gminy Kościerzyna odbyło się spotkanie, podczas którego wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, który od początku był zaangażowany w proces pozyskiwania przez gminę środków finansowych, wręczył symboliczny czek na kwotę 77 616 zł z przeznaczeniem na zakup ubrań specjalnych dla strażaków OSP - informują urzędnicy z UG Kościerzyna.

Do Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkim Klinczu, Łubianie, Skorzewie, Kłobuczynie, Kornem, Kaliskach Kościerskich, Gostomiu oraz Dobrogoszczy trafi łącznie 28 kompletów ubrań specjalnych, które zakupione zostaną z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Dodajmy, że fundusz jest państwowym funduszem celowym, ukierunkowanym na pomoc pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałaniu przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

Jak wynika ze statystyk, z każdym rokiem strażakom przybywa obowiązków. Obecnie nie tylko gaszą pożary, ale także biorą udział w akcjach podczas wypadków drogowych i innych zagrożeń. Są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Specjalne ubrania pomogą lepiej zadbać o ich bezpieczeństwo.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto