Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Strażacy pomagają zorganizować bezpieczną ślizgawkę. W całej Polsce można liczyć na ich pomoc

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Jazda na łyżwach to wielka frajda. Ważne jednak, aby odbywała się w bezpiecznych warunkach.
Jazda na łyżwach to wielka frajda. Ważne jednak, aby odbywała się w bezpiecznych warunkach. Arch.
Strażacy pomagają zorganizować bezpieczne lodowiska. Te mogą powstać na boiskach sportowych, w parkach czy na placach zabaw. Wszystko po to, aby dziecięce zabawy nie zakończyły się tragedią.

Strażacy w całej Polsce prowadzą akcję związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży zimą oraz podczas ferii zimowych w 2023 roku strażacy prowadzą akcję „Bezpieczne Lodowiska 2023” związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na zamarzniętych akwenach - informuje mł. kpt. Mateusz Szmaglik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie.

Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2023” polega na pomocy strażaków w przygotowaniu ślizgawek na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich lub osiedli mieszkaniowych.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Ważne, aby do prośby dołączyć zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska. Warunkiem udzielenia pomocy strażaków jest właściwe przygotowanie terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypaniu band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawieniu barierek. Za bezpieczeństwo osób przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator ślizgawki.

Aby uzyskać pomoc jednostek Państwowej Straży Pożarnej należy skontaktować się z najbliższą komendą powiatową lub miejską PSP.

Dodajmy, że wchodzenie na zamarznięte rzeki, stawy czy zalewy jest skrajnie niebezpieczne. Mimo, że przy brzegu wydaje się, że pokrywa lodu jest gruba i wytrzymała, to kilka kroków dalej lód może być bardzo cienki i słaby.

Strażacy przypominają - osoba pod którą załamał się lód, najczęściej nie jest w stanie sama wyjść na powierzchnię, a kilka minut spędzonych w lodowatej wodzie prowadzi do wyziębienia organizmu, utraty sił, a w konsekwencji do utonięcia.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto