Sukces kościerskich ratowników i ratowniczek w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego 2017

Joanna Surażyńska
Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego miała 3 edycje i odbyła się w Słupsku 3 runda (finałowa), podczas której rozegrano 3 konkurencje indywidualne: 100m super ratownik, 100m ratowanie manekina w płetwach i 50m manekin oraz sztafety 4x50m z pasem ratowniczym. Kaszubską Drużynę Słupskiego WOPR z PCM Garczyn reprezentowali: Magdalena Majewska w Juniorkach oraz Konrad Etmański, Amelia Załucka, Emilia Czajkowska w młodzikach oraz debiutujący Jakub Jaszewski i Aleksandra Mikulska również w młodzikach.

Magdalena Majewska zdobyła 3 medale indywidualnie(złoto w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, oraz 2 srebrne),co w ostatecznym podsumowaniu ligi dało jej I miejsce w klasyfikacji generalnej JUNIOR kobiet(15-17 lat). Brązowym medalem w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach pochwalić się może Konrad Etmański, który w klasyfikacji generalnej MŁODZIK mężczyzn(12-14 lat) uplasował się na 5 miejscu. Najwyżej w młodziczkach uplasowała się Amelia Załucka zdobywając 7 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Warto zauważyć, że Magda ma zaledwie 15 lat, a w swojej mistrzowskiej konkurencji pokonała również wszystkie seniorki z niepokonaną dotychczas Klaudią Wiśniewską ze Słupska włącznie, co było nie lada sensacją na zawodach. Możemy spodziewać się powtórzenia sukcesu w przyszłym roku i liczyć na kolejnych ratowników i ratowniczki.