MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły powiatu kościerskiego w XXVI Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
google street/PZS nr 2 Kościerzyna
Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” corocznie przeprowadza ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Jest to najbardziej popularny i wiarygodny ranking edukacyjny polskich szkół. Celem rankingu jest ciągłe dążenie do podnoszenia jakości edukacji w liceach i technikach oraz pomoc 8-klasistom w wyborze wymarzonej szkoły. W roku 2024 po raz 26 dokonano oceny i przedstawiono wyniki osiągnięte przez najlepsze szkoły średnie.

Warunkiem uwzględnienia szkoły w rankingu było przystąpienie w minionym roku do egzaminu dojrzałości przez minimum 12 maturzystów oraz średni wynik z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo nie mniejszy niż 0,75 średniej krajowej uzyskanej w liceach oraz technikach.

Kapituła rankingu oceniała szkoły w kategoriach: Ranking Liceów Ogólnokształcących 2024, Ranking Techników 2024, Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2024, Ranking Maturalny Techników 2024, Ranking Szkół Olimpijskich 2024 oraz podrankingi najlepszych szkół w poszczególnych województwach.

Do oceny szkół brane były pod uwagę następujące kryteria:

  • licea - wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy szkoły w olimpiadach (25%),
  • technika - wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%), wyniki z egzaminu zawodowego (30%) oraz sukcesy szkoły w olimpiadach (20%).

Kościerskie szkoły w rankingu

Tegoroczny ranking wyróżnił także szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski.

I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego oraz Technikum nr 2 (PZS nr 2 im. KEN) znalazły się w gronie wyróżnionych szkół średnich spośród 1 000 liceów oraz 500 techników.

Kościerskie szkoły znalazły się również w rankingu wojewódzkim. Na sklasyfikowanych 83 pomorskie licea I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego zajęło 29 pozycję, natomiast na sklasyfikowane 69 technika w województwie pomorskim Technikum nr 2 (PZS nr 2 im. KEN) zajęło 30 pozycję, a Technikum nr 1 (PZS nr 1) zajęło 41 pozycję.

Kościerskie szkoły od kilku lat znajdują się w Rankingu „Perspektyw”. Jest to potwierdzenie bardzo ciężkiej pracy zarówno nauczycieli, jak i uczniów, która przekłada się na wysoki poziom nauczania i wyniki osiągane przez uczniów.

Dyrektorzy szkół oraz włodarze Powiatu Kościerskiego wnoszą duży wkład i zaangażowanie w rozwój kościerskich szkół ponadpodstawowych. Sukcesy szkół są także efektem modernizacji i unowocześnienia bazy dydaktycznej, gdzie zakupywane są nowe pomoce dydaktyczne. Dużym wsparciem w tych działaniach są fundusze unijne, które podniosły jakość edukacji w szkołach średnich poprzez zakup wyposażenia pracowni oraz udział uczniów
w szkoleniach, zajęciach laboratoryjnych na uczelniach wyższych i dodatkowych zajęciach szkolnych.

Tytuły honorowe

Osiągając wysokie pozycje w rankingu szkołom zostały przyznane tytuły honorowe. W 2024 roku szkoły są uprawnione do korzystania z następujących odznak: I Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Józefa Wybickiego uzyskało tytuł „SREBRNEJ SZKOŁY 2024”, Technikum nr 2 (PZS nr 2 im. KEN) uzyskały tytuł „BRĄZOWEJ SZKOŁY 2024”, natomiast Technikum nr 1 (PZS nr 1) w tym roku bez tarczy.

od 7 lat
Wideo

Dr hab. n. med. Jakub Żołnierek - Debata, nowotwory męskie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto