Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Lubaniu w gminie Nowa Karczma otwarto nową infrastrukturę rowerową

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
starostwo kościerzyna
Otwarto inwestycję powiatową pn. „Budowa małej architektury - miejsce postojowe przy szlaku rowerowym w Lubaniu na działce 269/2 obręb Lubań”. To miejsce robi wrażenie! Rowerzyści powinni być zadowoleni.

Powiat Kościerski aplikował o środki na to zadanie do Lokalnej Grupy Rybackiej Moreńka, która po akceptacji wniosku przekazała dokumentację Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego. Umowa z Województwem Pomorskim została podpisana w grudniu 2022 r. Na zadanie Powiat otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w kwocie 202, 4 tys. zł oraz z Gminy Nowa Karczma w kwocie 96,4 tys. zł.

- Zakres rzeczowy projektu obejmował budowę zespołu wiat i obiektów małej architektury o przeznaczeniu turystycznym, zlokalizowanych przy ścieżce rowerowej w miejscowości Lubań w gminie Nowa Karczma. W skład zespołu wchodzi wiata wypoczynkowa ze stołami i ławkami, brama główna z funkcją stojaka na rowery, wiata mała z funkcją serwisu rowerowego oraz witacz. Całość posadowiono na kostce brukowej. Odbiór inwestycji miał miejsce 6 lipca br., przez co już w tym sezonie letnim z nowej infrastruktury rowerowej mogli korzystać rowerzyści, turyści i nasi mieszkańcy. W tym miejscu serdecznie dziękuję Radzie Gminy Nowa Karczma oraz Panu Wójtowi Andrzejowi Pollakowi za dofinansowanie tej inwestycji - powiedziała Alicja Żurawska, starosta kościerski.

Projekt został realizowany w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” (PO RiM) na lata 2014-2020 w zakresie działania: realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność.

Dodajmy, że Szlak Kaszubia Velo jest szlakiem mającym łączyć ścieżki rowerowe Trójmiasta z południową częścią województwa, gdzie znajduje się sieć Kaszubskiej Marszruty.

od 7 lat
Wideo

Krzysztof Kolumb był polskim księciem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto