Zawodnicy KS Aqua Sport Kościerzyna opanowali podium podczas Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym [ZDJĘCIA]

Edyta Łosińska-Okoniewska
Młodzież zaprezentowała świetne przygotowanie podczas mistrzostw
Młodzież zaprezentowała świetne przygotowanie podczas mistrzostw KS Aqua Sport
Młodzież z ośmiu klubów sportowych rywalizowała podczas Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Aqua Centrum w Kościerzynie. Zawodnicy zaprezentowali doskonałe przygotowanie.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego w Kościerzynie

Ponad 120 zawodników walczyło o Puchar Burmistrza Miasta podczas Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Aqua Centrum w Kościerzynie. Dodajmy, że zawody te były jednocześnie IV Rundą Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Otworzył je prezes Pomorskiej Federacji WOPR Piotr Dąbrowski oraz prezes Aqua Centrum Michał Kupc.

W rywalizacji wzięli udział reprezentanci 8 klubów: WOPR-OS Ostrołęka, Pływamy i Ratujemy Ustronie Morskie, UKS Tri-Sea Mewa Władysławo, WOPR Wejherowo, KS Schark Team Słupsk, Słupskie WOPR, Gdańskie Ratownictwo Wodne oraz KS Aqua Sport Kościerzyna.

Tradycyjnie w ramach Pomorskiej Ligi rozegrano 3 konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina i wyścig australijski) oraz sztafetę (4x50 m super ratownik). Jako konkurencję dodatkową rozegrano sztafetę rzut liną, gdzie najlepsza drużyna żeńska otrzymała nagrodę finansową, a mężczyźnie nie ukończyli konkurencji w wymaganym czasie do 45 s.

Konkurencje podzielone zostały na grupy wiekowe: Młodzik(do 11 lat), Młodzik Starszy(12-13), Junior Młodszy(14-15), Junior(16-18), OPEN i rozegrane osobno dla kobiet i dla mężczyzn.

Wśród juniorek najlepszą zawodniczką zawodów została Daria Freda z KS Aqua Sport, która wygrała konkurencję 50 m holowanie manekina i wyścig australijski, a w konkurencji 100 m ratowanie z pasem przypłynęła na 2 pozycji.

W kategorii Junior Młodszy złoto w konkurencji z pasem wywalczył Jan Marchewicz, natomiast wśród dziewcząt w tej konkurencji srebrnym medalem cieszyła się Anna Szybalska. W konkurencji 50 m holowanie manekina srebrny medal zdobyła Iga Góralczyk ustanawiając rekord życiowy. W wyścigu australijskim również srebrny medal zdobyła Anna Tarnowska.

W kategorii Młodzik Starszy najlepszą zawodniczką została Wiktoria Lellek, która zwyciężyła w wyścigu australijskim oraz w konkurencji z pasem, a 50 m holowanie manekina ukończyła z 3 wynikiem. Ze srebrnego medalu cieszyła się Sandra Blok w konkurencji z pasem, a również 2 miejsce zajęła Dominika Peek, lecz w konkurencji 50 m holowanie manekina. Wśród chłopców 2 razy na drugim stopniu podium stawał Filip Komar za konkurencję 50 m holowanie manekina i 100 m z pasem. Warto zaznaczyć, że Filip znacznie poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Sporą niespodziankę sprawił natomiast dopiero rozpoczynający treningi Kajetan Klonowski zajmując trzecie miejsce w wyścigu australijskim.

W najmłodszej grupie wiekowej Młodzik najlepiej zaprezentowała się Monika Zarach pewnie wygrywając wszystkie konkurencje. W konkurencji z pasem brązowy medal wywalczyła Nina Kucharska. Wśród chłopców srebrny medal w konkurencji z pasem wywalczył Aleks Męczykowski, a na 3 miejscu w tej konkurencji finiszował Szymon Hinc.

Wyścigi sztafetowe wygrały dziewczęta:

• Junior Młodszy(Iga Góralczyk, Klaudia Bida, Anna Tarnowska i Anna Szybalska)
  • Młodzik Starszy(Marcelina Bławat, Marta Ostrowska, Dominika Peek i Wiktoria Lellek)
  • Młodzik(Klementyna Klonowska, Nina Kucharska, Kaja Lellek i Monika Zarach)

Wśród chłopców wygrała sztafeta Młodzik (Szymon Hinc, Aleks Męczykowski, Arkadiusz Sędzicki i Konstanty Tarnowski).

Już 13 listopada w Słupsku odbędzie się Finał Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, gdzie oprócz tradycyjnych rywalizacji dojdzie do podsumowania całej ligi, a w klasyfikacji generalnej kilkoro zawodników KS Aqua Sport jest na podium, więc walka o końcowy sukces zapowiada się fascynująco.