Zawodnicy KS Aqua Sport mistrzami! Tym razem w pływaniu długodystansowym w płetwach

Edyta Łosińska-Okoniewska
We Wdzydzach odbyły się Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach. KS Aqua Sport
Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym w Płetwach, jakie odbyły się we Wdzydzach potwierdziły doskonałą formę zawodników KS Aqua Sport, którzy wiele razy stanęli na podium. Zobaczcie, kto wywalczył tytuł mistrza!

Do Wdzydz w miniony weekend przyjechali najlepsi finswimmerzy z kraju, aby rywalizować o tytuł Mistrza Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także w sztafetach. Do zawodów dopuszczono także amatorów, którzy również walczyli o miano najlepszych amatorów w kraju. W rywalizacji wzięło udział 38 zawodniczek i 28 zawodników licencjonowanych, a także 6 amatorek i 9 amatorów.

Do Wdzydz przyjechali zawodnicy z Jastarni, Władysławowa, Trójmiasta, Bytowa, Torunia, Chodzieży, Warszawy, a także z odległych zakątków, jak Gołdap, czy Jastrzębie-Zdrój. Oczywiście do rywalizacji przystąpiły kościerskie kluby, czyli Manta i KS Aqua Sport.

Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych: E(do 11 lat), D(12-13), C(14-15), B(16-17) i A(18 +)

Podczas zawodów świetnie wypadli zawodnicy KS Aqua Sport, którzy wywalczyli łącznie 17 medali indywidualnie i 2 w sztafetach.

W kategorii E(400m) w monopłetwie Mistrzostwo Polski na wywalczyła Kaja Lellek, a na 2 miejscu dopłynęła Aleksandra Kamińska, natomiast wśród chłopców Mistrzem Polski został Konstanty Tarnowski wyprzedzając drugiego na mecie Tymoteusza Klasę. Natomiast w 2 płetwach(BF) 2 miejsce wywalczyła Maja Zinka, a na 3 miejscu finiszowała Magdalena Peplińska.

Również w kategorii D(800m) zawodnicy KS Aqua Sport stanęli na podium w monopłetwie, a to za sprawą 2 miejsca Marty Ostrowskiej i 3 lokaty Moniki Zarach wśród dziewcząt oraz Mistrzostwa Polski Arkadiusza Sędzickiego wśród chłopców. Mistrzynią Polski w tej kategorii wiekowej została Dominika Peek, która startowała w konkurencji 800BF.

Kategoria C(1200m) to dominacja zawodniczek KS Aqua Sport, ponieważ w monopłetwie(1200SF) Mistrzostwo Polski wywalczyła Anna Tarnowska wyprzedzając drugą na mecie Annę Szybalską. Również w konkurencji 1200BF Mistrzostwo Polski wywalczyła Sandra Blok, a na 3 miejscu finiszowała Marcelina Bławat. Wśród chłopców brąz na 1200BF wywalczył Filip Komar.

W kategorii B(1600m) tytuł Mistrzyni Polski w konkurencji 1200BFwywalczyła Daria Freda, a w konkurencji 1200SF Wicemistrzynią Polski została Klaudia Bida

Zawodnicy KS Aqua Sport wywalczyli Mistrzostwo Polski w sztafetach:

• w kategorii E (Magdalena Peplińska, Aleksandra Kamińska, Tymoteusz Klasa, Konstanty Tarnowski)
  • w kategorii D (Arkadiusz Sędzicki, Szymon Hinc, Nina Kucharska i Monika Zarach)

- Zawody odbyły się na kąpielisku gminy Kościerzyna, która była głównym partnerem Mistrzostw Polski. Nad bezpieczeństwem uczestników zawodów czuwali ratownicy Słupskiego WOPR z Drużyny Wdzydze (Kozłowiec) pod kierownictwem Łukasza Tomaczkowskiego. - mówi Michał Zarach, trener zawodników KS Aqua Sport. - Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na zajęcia nauki pływania (już od 4 lat), a także na treningi razem z zawodnikami starszymi. Zapisy i informacje przez stronę Aqua-sport.pl. Kolejne zawody w Kościerzynie odbędą się już na pływalni 14 i 15 października oraz 28-29 października, a ich organizatorem będzie ponownie KS Aqua Sport.