Zawodniczki KS Aqua Sport Mistrzyniami Polski w Ratownictwie Morskim! Na plaży w Gdańsku-Jelitkowie pokazały na co je stać ZDJĘCIA

Edyta Łosińska-Okoniewska
Drużyna kobieca KS Aqua Sport w składzie: Daria Freda, Anna Tarnowska, Zuzanna Peek i Marcelina Bławat wywalczyła mistrzostwo Polski w konkurencji „Sprint po plaży” z przewagą ponad 5 sekund. KS Aqua Sport
Drużyna kobieca KS Aqua Sport pokazała klasę podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Gdańsku-Jelitkowie. Zawodniczki wywalczyły mistrzostwo Polski w ratownictwie morskim w konkurencji „Sprint po plaży”.

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim w Gdańsku-Jelitkowie

Ponad 100 zawodników i zawodniczek startowało w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim. Miejscem tej niecodziennej rywalizacji była plaża w Gdańsku-Jelitkowie. Pierwszego dnia rywalizowały drużyny męskie i żeńskie składające się z 4 osób.

Rewelacyjnie wypadła drużyna kobieca KS Aqua Sport w składzie: Daria Freda, Anna Tarnowska, Zuzanna Peek i Marcelina Bławat, która wywalczyła mistrzostwo Polski w konkurencji „Sprint po plaży” z przewagą ponad 5 sekund nad 2 zespołem. Ta drużyna wywalczyła także 5 i 6 miejsca w pozostałych konkurencjach, co pozwoliło cieszyć się z 3 miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN kobiet. Druga drużyna KS Aqua Sport w składzie: Iga Góralczyk, Wiktoria Lellek, Sandra Blok i Katarzyna Lubecka wywalczyła 5 miejsce w konkurencji „akcja z pasem”.

Sztafeta męska w składzie: Jan Marchewicz, Filip Komar, Kajetan Klonowski i Michał Zarach ukończyła na 6 pozycji „sprint po plaży” oraz „akcję z pasem” także na 6 pozycji, co pozwoliło cieszyć się również z 6 miejsca w klasyfikacji generalnej OPEN mężczyzn (na 14 drużyn).

W kolejnym dniu mistrzostw przystąpiono do rywalizacji indywidualnej, gdzie był podział na kategorie wiekowe Junior (do 18 lat), OPEN i Masters (powyżej 30 lat).

- Już w pierwszej konkurencji „bieg 1KM” wicemistrzynią kraju została Zuzanna Peek, a na 7 miejscu finiszowała Daria Freda - mówi Michał Zarach, trener KS Aqua Sport. - Jeszcze lepiej wypadły nasze zawodniczki w konkurencji „flagi plażowe”, ponieważ mistrzynią Polski została Zuzanna Peek, a wicemistrzostwo wywalczyła Marcelina Bławat. Daria Freda ukończyła tę konkurencję na 4 pozycji. Wśród mężczyzn 3 miejsce w Juniorach w konkurencji „Bieg 1KM” wywalczył Jan Marchewicz.

Dodajmy, że w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski czwartą zawodniczką OPEN została Daria Freda, a w klasyfikacji Juniorek Daria uplasowała się na 3 miejscu w kraju.

Świetna forma zawodników to także zasługa treningów. KS Aqua SPORT zorganizował obóz przygotowawczy przed zawodami w Pogorzelicy, gdzie treningi odbywały się na plaży. Wsparcia udzieliły gminy: Przywidz, Liniewo i Nowa Karczma, a także sponsorzy.

- Niestety brak sprzętu, a dokładniej deski ratowniczej nie pozwolił przygotować się zawodnikom należycie do wszystkich konkurencji. Dlatego poszukujemy sponsorów na zakup sprzętu, aby w przyszłym roku móc rywalizować także w konkurencjach z deskami - dodaje Michał Zarach.