Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany nad jez. Gałęźnym w Kościerzynie. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Prace nad jez. Gałęźnym idą pełną parą. To miejsce ma być perłą Kościerzyny, dostępną dla wszystkich mieszkańców i turystów. Na tę inwestycję czekano od wielu lat.

Zakres inwestycji jest dość duży. Wszystko po to, aby to jedyne kąpielisko w Kościerzynie stało się atrakcyjnym miejscem. Nad jez. Gałęźnym powstaje nowy budynek, w których znajdą się m.in. sanitariaty, przebieralnie, pomieszczenia dla ratowników, garaż. Mieszkańcy mogą liczyć również na nową drogę dojazdową. Obecnie jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dużym ułatwieniem będzie też parking na 80 miejsc.

W ramach „małej architektury” planowane są nowe ławeczki, a w przyszłości miasto planuje również budowę ścieżki wokół jeziora.

- Dzięki pozyskaniu 2 milionów złotych z programu „Polski Ład”, miasto Kościerzyna miała możliwość przystąpienia do projektu zagospodarowania Jeziora Gałęźnego - mówi Michał Majewski, burmistrz Kościerzyny. - W ramach tego przedsięwzięcia powstaje budynek dwukondygnacyjny, który będzie służyć KOSiR-owi i WOPR-owi. Aby móc zrealizować projekt, szukaliśmy wsparcia finansowego i cieszymy się, że się udało.

Planowanie modernizacji tego miejsca trwało przez wiele lat, a brak finansowania stanowił główną przeszkodę. Miasto próbowało uzyskać środki z różnych źródeł, jednak bez powodzenia. Dzięki wsparciu z programu „Polski Ład”, marzenia o nowoczesnej infrastrukturze nad jeziorem stają się rzeczywistością. Mieszkańcy miasta od dawna wyrażali potrzebę poprawy infrastruktury w tym miejscu.

Projekt został opracowany przez biuro urbanistyczne pod przewodnictwem dr inż. arch. Barbary Jaszczuk-Skolimowskiej. Wysokość dofinansowania w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych VI edycji Polski Ład to 2 000 000 zł.

Dodajmy, że wykonawcą jest Andrzej Dzienisz, usługi ogólnobudowlane z Borzestowskiej Huty. Kierownikiem budowy jest mgr inż. Jacek Pomarański, kierownikiem nadzoru - mgr inż. Andrzej Domeracki.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto