Znakomicie zainaugurowały drugą rundę rozgrywek piłkarki UKS PCM Kościerzyna

Joanna Surażyńska
W wyjazdowym spotkaniu, które było rozgrywane w Lublinie, odniosły zwycięstwo nad miejscowym AZS UMCS 28:19 (12:11).

Początek tego meczu nie zwiastował jednak jego pomyślnego zakończenia. Od pierwszych minut spotkania przewagę zdobyły gospodynie, które odskoczyły naszym zawodniczkom na 4:0. To podziałało na nasze dziewczyny niczym przysłowiowa płachta na byka. Szybko rzuciły się do odrabiania strat, co doprowadziło do tego, że pierwsza odsłona tego ciekawego meczu zakończyła się rezultatem 12:11 dla miejscowych.

Druga połowa to już zupełnie inna postawa zawodniczek z kościerskiego zespołu. Można powiedzieć, że gra toczyła się praktycznie do jednej bramki. Był to efekt znakomitej gry w defensywie .

Zdecydowana przewaga naszych zawodniczek spowodowała, że przeciwniczki grały bardzo agresywnie w obronie. Nie ustrzegły się jednak nieprzepisowych zagrań, co zaowocowało aż dziewięcioma rzutami karnymi dla UKS PCM. Kolejny mecz nasze dziewczyny zagrają w Wielkim Klinczu 20 lutego o godz. 18.30. Zmierzą się tam ze Słupią Słupsk.