Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Malowniczy Wygonin w gm. Stara Kiszewa doczeka się nowej drogi. Remont już trwa

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Remont drogi w Wygoninie ma się zakończyć w połowie grudnia tego roku.
Remont drogi w Wygoninie ma się zakończyć w połowie grudnia tego roku. UG Stara Kiszewa
Wygonin to miejscowość niezwykle popularna w gminie Stara Kiszewa. Zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą odetchnąć z ulgą - koniec z dziurami. Właśnie powstaje tam nowa droga.

Remont drogi w Wygoninie

W połowie grudnia ma się zakończyć modernizacja drogi gminnej w Wygoninie w gminie Stara Kiszewa. Tym samym mieszkańcy i turyści, którzy w tym rejonie chętnie wypoczywają, będą mogli odetchnąć z ulgą. Remont nie tylko poprawi komfort jazdy samochodem, ale także bezpieczeństwo.

- Trwają prace związane z przebudową 150 m odcinka drogi w Wygoninie - informują przedstawiciele gminy Stara Kiszewa. - Jest to zadanie realizowane wspólne z Nadleśnictwem Kaliska, które przekazało gminie na remont kwotę 100 tys. złotych. W ramach zadania droga ta zyska nową wzmocnioną podbudowę oraz nawierzchnię bitumiczną.

Co ważne, utwardzone zostaną również pobocza. Prace przy realizacji inwestycji prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe „Dromos” S.A. z Kartuz. Zakończenie zadania przewidziane jest na połowę grudnia 2023 r.

Na tym jednak nie koniec remontu w Wygoninie. Gmina planuje kontynuować inwestycję w latach 2024-2025. Na ten czas zaplanowane są prace budowlane związane z przebudową drogi na dalszym odcinku, to jest miejsca zakończenia tegorocznego etapu, poprzez skrzyżowanie i dalej w kierunku „Rybaczówki”.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

- Dzięki tej inwestycji droga poprowadzona będzie z pominięciem kolizyjnego, dotychczasowego przebiegu pomiędzy zabudowaniami - dodają urzędnicy. - Gmina Stara Kiszewa pozyskała już dofinasowanie do realizacji tego zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 446 tys. zł.

Obecnie trwają prace projektowe realizowane w ramach tzw. ZRID-u, który zatwierdzi nowy przebieg drogi. Dodajmy, że decyzja ZRID to finał procesu planowania budowy drogi. Dla inwestora oznacza pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu budowlanego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto