Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsza edycja akcji przerosła wszelkie oczekiwania. Pomoc trafiła już do kościerskiego szpitala

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Kościerska Giełda Mam
Zakończyła się zbiórka JESTEŚ(my) dla wszystkich - organizowana przez Kościerską Giełdę Mam oraz Bibliotekę Miejską w Kościerzynie na rzecz Szpitala Specjalistycznego.

Z pomocą Państwowej Straży Pożarnej uczestnicy akcji przewieźli wszystkie zebrane dary do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

- Dziękujemy wszystkim, którzy z otwartym sercem odpowiedzieli na naszą prośbę - mówi Hanna Put, organizator kościerskiej Giełdy Mam. - To wspaniałe, że rodzice, dzieci, przedszkola, szkoły, prywatne firmy z tak wielkim zaangażowaniem przyłączyli się do naszej akcji. Mimo tego, że był to czas ferii zimowych, zebraliśmy naprawdę bardzo dużo rzeczy. Dziękuję Burmistrzowi, Pani Dyrektor Biblioteki Miejskiej za możliwość zorganizowania zbiórki, Staroście Alicji Żurawskiej, Państwowej Straży Pożarnej za pomoc w przetransportowaniu zebranych darów do szpitala.

Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu w zbiórkę mieszkańców miasta, powiatu kościerskiego, najmłodsi pacjenci kościerskiego szpitala będą mogli zapomnieć o bólu, nieprzyjemnych badaniach, które niekiedy muszą być wykonane dla ich dobra, a na ich małych buźkach pojawi się uśmiech.

Akcja odbyła się na rzecz Oddziału Dziecięcego i Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej kościerskiego szpitala.

- Była to pierwsza edycja akcji i przerosła wszelkie oczekiwania, przynosząc niezwykłe rezultaty - podkreślają pracownicy szpitala. - Byliśmy świadkami niesamowitej hojności ze strony wszystkich zaangażowanych w zbiórkę. Dziękujemy serdecznie darczyńcom, mamom i dzieciom, które podzieliły się swoimi zabawkami, a także firmom i osobom prywatnym, które wsparły tę wyjątkową akcję.

Książki, gry, puzzle, karty do gry, artykuły szkolne, wycinanki, kolorowanki - to wszystko zostało przekazane na rzecz Oddziału Dziecięcego oraz Rehabilitacji Dziecięcej. Otrzymane dary wesprą również przełamywanie barier między medykami a dziećmi podczas przyjęcia w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, czy w czasie badań w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej. Ponadto zabawki wspomogą pracę psychologów w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży oraz wywołają uśmiech w Oddziale Rehabilitacji dla Dzieci w Dzierżążnie.

- Pomoc i wrażliwość wobec potrzebujących to cecha godna naśladowania - mówi Alicja Żurawska, starosta kościerski. - Dzięki Hani Put, organizatorce Giełdy Mam udało się wykonać kawał dobrej roboty, pomocy dla najmłodszych pacjentów naszego szpitala, którzy
z uśmiechem będą wspominali to miejsce. To wspaniale, że mimo swoich domowych obowiązków Hania Put znalazła czas dla innych. Dziękujemy, że w naszym mieście, powiecie jest taka osoba, która działa społecznie na rzecz innych. Chcielibyśmy wyrazić głęboką wdzięczność organizatorkom, Pani Hannie Put - współorganizatorce Kościerskiej Giełdy Mam oraz Pani Justynie Kujach - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Kościerzynie. Ich zaangażowanie wielokrotnie potwierdziło, jak ogromne miejsce w ich sercach zajmuje Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie i nasi pacjenci - dodaje Alicja Żurawska.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto