Pływacy kościerskiej Manty są najlepsi w Polsce [ZDJĘCIA]

Maciej Wajer
Wielki sukces zanotowała reprezentacja Manty Kościerzyna podczas III Międzynarodowych Zawodów Open Baltic Finswimming Championship w Olsztynie.

Do rywalizacji przystąpiło prawie 200 zawodników, którzy reprezentowali barwy Białorusi, Litwy, Ukrainy oraz Polski. Nasz klub pływacki wystawił 23 zawodników. Pływacy Manty zdobyli łącznie 52 medale, w tym 23 złote, 12 srebrnych, 17 brązowych. Ponadto klub wywalczył 21 534 punkty, które pozwoliły na drużynowe zwycięstwo w zawodach. To pierwszy taki sukces drużynowy w historii kościerskiego klubu. Jak podkreślają przedstawiciele Manty, przyczynili się do tego zawodnicy wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych 11-latków do seniorów. W generalnej klasyfikacji indywidualnej nasi pływacy okazali się najlepszymi w Polsce w poszczególnych kategoriach wiekowych. Poniżej przedstawiamy ich miejsca.

Kategoria A 18 i więcej: Szymon Kropidłowski – 1 miejsce, został jednocześnie najlepszym zawodników całych zawodów. Natomiast Marcin Łukowicz zajął 2 miejsce.

W kat. B 16-17 lat, Balbina Sikora zajęła 1 pozycję, a Julia Greń – 2. Wśród chłopaków najlepszy był Michał Koliński, który zajął 1 miejsce, natomiast Damian Kutela – 2, a Franciszek Bystron – 3.

W kat. E 11 lat i mniej, bezkonkurencyjny okazał się Dawid Kropidłowski. Dodajmy, że 48 medali dla kościerskiego klubu zdobyli następujący zawodnicy: Lena Chmielewska, Dawid Kropidłowski, Jan Wysiecki (11 lat), Konstancja Bystron, Olga Guzińska, Dawid Stefanowski (14-15 lat), Julia Greń, Balbina Sikora, Neli Wanta, Franciszek Bystron, Michał Koliński, Damian Kutela (16-17 lat), Michalina Kreft, Tomasz Bicki, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz (seniorzy). Cztery medale wywalczyły również sztafety – złoty na dystansie 4x100 BF mix w składzie: Julia Greń, Balbina Sikora, Marcin Łukowicz i Szymon Kropidłowski oraz brązowy na dystansie 4x100 SF mix w składzie: Balbina Sikora, Neli Wanta, Damian Kutela i Marcin Łukowicz, a także 2 brązowe na dystansie 4x100 BF i 4x100 SF mix w składzie: Helena Breska, Julia Kolińska, Dawid Kropidłowski i Jan Wysiecki. Do zawodów przygotowali drużynę trenerzy – Adam Gniba i Mateusz Szurmiej.

Dodajmy, że 7 pływaków zostało powołanych do Kadry Narodowej w Pływaniu w Płetwach, a są to: Julia Greń, Balbina Sikora, Neli Wanta, Michał Koliński, Damian Kutela, Szymon Kropidłowski i Marcin Łukowicz.