Szymon Kropidłowski z UKS Manta Kościerzyna został Mistrzem Europy i to potrójnym! Na Węgrzech pobił rekord ZDJĘCIA

Edyta Łosińska-Okoniewska
Szymon w Gödöllő mógł liczyć na mocne wsparcie przyjaciół i zawodników UKS Manta Kościerzyna, a także trenera Adama Gniby. UKS Manta Kościerzyna
Szymon Kropidłowski, zawodnik UKS Manta Kościerzyna dostarczył niezapomnianych emocji podczas Mistrzostw Europy w Pływaniu w Płetwach, które odbywały się na Węgrzech. Zdobył potrójne mistrzostwo Starego Kontynentu, co więcej poprawił własny rekord świata!

Szymon Kropidłowski, zawodnik UKS Manta Kościerzyna po raz kolejny trafił do Reprezentacji Polski 2023 r. na Mistrzostwach Europy w Pływaniu w Płetwach na Węgrzech. Razem z nim o medale walczyli: Julia Małachowska, Kinga Małachowska, Antonina Dudek, Bartosz Makowski, Filip Nowak, Filip Drażba. Ekipę prowadził trener reprezentacji Bartosz Smaruj.

Jednak to zawodnik UKS Manta Kościerzyna dostarczył niezapomnianych emocji. Na Węgrzech zdobył potrójne mistrzostwo Starego Kontynentu, co więcej poprawił własny rekord świata. Dwa złote krążki wywalczył indywidualnie na 50 i 100 metrów, a trzeci w sztafecie mix 4 x 100 metrów.

Dodajmy, że trenerem Szymona Kropidłowskiego jest Adam Gniba. Szymon zdobył trzy z czterech złotych medali, jakie reprezentacja Polski przywiozła z Węgier. Był też jeden srebrny. Tym samym kadra reprezentująca Polskę z bilansem pięciu medali zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. To najlepszy wynik w historii.

Szymon Kropidłowski od pierwszego dnia zawodów szedł po swoje. Na dystansie 100 BF zajął 1 miejsce zdobywając tytuł mistrza Starego Kontynentu. Jego czas to 41.37. Kolejny dzień to z kolei sukces polskiej sztafety MIX 4x100 BF, w składzie z Szymonem i czas bicia przez niego rekordów. Już na pierwszej zmianie ustanowił nowy rekord świata z czasem 40.81.

- Szymon Kropidłowski na pierwszej zmianie z czasem 40,81! - informowała UKS Manta Kościerzyna. - Nasz zawodnik ustanawia NOWY Rekord Świata. Płynie szybciej od swojego rekordu świata 41,11 z 2022 roku.

Zwycięska sztafeta płynęła w składzie:

• Szymon Kropidłowski Manta Kościerzyna
  • Julia Małachowska Delfinek Chodzież
  • Bartosz Makowski Rekin Wrocław
  • Antonina Dudek Delfinek Chodzież

W trzecim dniu mistrzostw zawodnik UKS Manta na dystansie 50 BF uzyskał najlepszy czas i wszedł do finału. Tam po raz kolejny nie dał się konkurencji!

- Dziękuję wszystkim Kibicom za gratulacje, dziękuję moim bliskim, znajomym za wsparcie, dobre słowa i życzliwość - napisał na swoim facebookowym profilu Szymon Kropidłowski. - Mojej ekipie za obecność w Gödöllő . Szczególne podziękowania składam mojemu trenerowi Adamowi Gniba za ogromne wsparcie, którego doświadczam każdego dnia, za motywację, bez której trudno by mi było osiągnąć taki sukces. Dziękuję.