Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rada Powiatu Kościerskiego wyraziła poparcie dla rolników. Przygotowano apel w tej sprawie

Joanna Surażyńska
Joanna Surażyńska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kościerskiego radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie wyrażenia poparcia dla rolników z powiatu kościerskiego, w formie apelu do ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Radni postanowili wyrazić poparcie dla rolników z terenu naszego powiatu, którzy w obliczu trudności w sektorze rolnictwa, postanowili podjąć działania protestacyjne.

Jak napisano w treści uchwały, docenić należy niezmiernie ważną i trudną pracę, jaką codziennie wykonują nasi rolnicy, która ma istotny wpływ na jakość oraz dostępność żywności dla mieszkańców naszego powiatu oraz całego kraju.

Zauważono także, że postulaty zgłaszane przez protestujących rolników są sprawami niezwykle istotnymi dla naszego społeczeństwa oraz gospodarki rolnej. Dlatego też, jak napisano już w samym apelu, Rada Powiatu Kościerskiego zwraca się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o wnikliwe przeanalizowanie postulatów zgłaszanych przez naszych rolników oraz ich jak najpełniejsze uwzględnienie w dalszych działaniach oraz konsultacjach z przedstawicielami Unii Europejskiej.

Bowiem jedynie poprzez wsłuchanie się w głos naszych rolników oraz podejmowanie konstruktywnych działań, zapewnić można dalszy rozwój i stabilność naszego sektora rolniczego.

Radni uchwałę w sprawie wyrażenia poparcia dla rolników z Powiatu Kościerskiego podjęli jednogłośnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscierzyna.naszemiasto.pl Nasze Miasto